تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.
 سفارش های آنلاین و خرید اینترنتی اکنون بخشی ثابتی از زندگی مردم شده و افراد راه حل و پاسخ هر تقاضایی را در اینترنت، گوگل، اینستاگرام و … جستجو می کنند. سبک زندگی امروزی، سرعت و شلوغی بالا در زندگی روزمره باعث استقبال بیشتر مردم از این موضوع شده است. بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای اینکه به صورت حضوری خرید خود را انجام دهند، بدون هدر دادن زمان خود، به صورت آنلاین و به راحتی خرید خود را سفارش دهند.
اگر شما به عنوان صاحب یک بیزینس و کسب و کار از تبلیغات آنلاین غافل شوید به راحتی از دایره رقبای خود کنار گذاشته می شوید. چرا که عدم حضور و تبلیغات در فضاهایی مانند گوگل، اینستاگرام و … به معنای از دست دادن مخاطبان و مشتریانی است که در این فضاها حضور دارند و شما می توانید به راحتی و با انجام تبلیغاتی هوشمندانه در مکان  زمان مناسب این مخاطبان را جذب کنید.
یک مثال خوب از این نوع تبلیغات که می تواند مشتریان را درست وقتی که به محصولات و خدمات شما نیاز دارند به شما متصل کند ثبت لوکیشن در گوگل است. حتماً تا به حال برای شما هم پیش آمده که در منطقه ای قرار داشتید که با آن آشنایی ندارید و به دنبال یک داروخانه، رستوران، پمپ بنزین و … می گردید. در این شرایط شما به این خدمات نیاز دارید و به دنبال آن هستید و اگر داروخانه، رستوران و پمپ بنزینی در نزدیکی شما لوکیشن و مکان خود را در گوگل ثبت کرده باشد به راحتی می تواند شما و سایر کاربرانی که مااند شما در جستجوی خدمات آن ها هستند را جذب کند.
ثبت لوکیشن در گوگل یک روش بسیار ساده و البته هوشمندانه است که می تواند مشتریان را به سمت مکان فیزیکی کسب و کار شما بکشاند. ضمن این که انجام این کار یعنی ثبت موقعیت مکانی کسب و کار شما در گوگل به صورت کاملاً رایگان انجام پذیر است. بنابراین بهتر است این موقعیت رایگان جذب مشتری را از دست ندهید.
تبلیغات در گوگل
ثبت مکان در گوگل برای کسب و کارهایی مناسب است که دارای یک محکان فیزیکی برای ارائه خدمات خود هستند. ضمن اینکه نشانی کسب و کار شما به افرادی نمایش داده می شود که در نزدیکی محل کسب و کار شما هستند. تبلیغ در گوگل یا گوگل ادز اما می تواند برای تمامی کسب و کارها، چه آن هایی که دارای فروشگاه فیزیکی باشند، چه فقط فروش آنلاین داشته باشند، چه در نزدیکی کاربر باشند و چه کیلومتر ها با کاربر فاصله داشته باشند مناسب است. و به جرأت می توان گفت که این تبلیغ در گوگل کامل ترین، هدف مند ترین و پربازده ترین روش تبلیغاتی در دنیای دیجیتال مارکتینگ است.
تبلیغاتی که  با استفاده از آن، زمان و مکان نمایش تبلیغات، هزینه تبلیغات، کلماتی که می خواهید سایت شما در ازای جستجو آن کلمات به کاربر نمایش داده شود و بسیاری موارد دیگر در کنترل شماست.
در کدام روش تبلیغاتی می توان به ندازه تبلیغات گوگل مشتریان فیلتر شده و هدفمندی را به سمت کسب و کار خود جذب کنید؟ در سایر روش های تبلیغاتی مانند تبلیغات در اینستاگرام، بیلیبورد های تبلیغاتی و حتی تبلیغات در تلویزیون هیچ فیلتری برای مخاطبانی که تبلیغات شما را می بینند وجود ندارد و تبلیغات شما به همه افراد نمایش داده می شود. در صورتیکه با انجام گوگل ادز فقط و فقط کاربرانی تبلیغ شما را می بینند که به دنبال محصولات و خدمات شما هستند و آن را در گوگل جستجو کرده اند. هیچ روش تبلیغاتی نمی تواند از نظر هدفمند بودن با تبلیغات در گوگل رقابت کند و اگر می خواهید مخاطبان و مشتریان واقعی خود را پیدا کنید استفاده از این تبلیغات می تواند بسیار کمک کننده باشد.
علاوه بر هدفمند بودن تبلیغات گوگل عوامل مهم دیگری نیز در محبوبیت این روش تبلیغاتی تاثیرگذار بوده از جمله هزینه تبلیغات گوگل که توسط شما تعیین می شود. در سایر روش های تبلیغاتی عوامل و افراد تبلیغ کننده هزینه مشخصی را جهت تبلیغات به شما تعیین می کنند و شما ملزم به پرداخت آن هزینه هستید. فارغ از اینکه آیا در ازای هزینه ای که پرداخت کرده اید تبلیغات مورد نظر برای شما هزینه داشته یا خیر، هزینه تبلیغات می تواند مبلغ قابل توجهی باشد و شما ملزم به پرداخت آن هستید.
در تبلیغات گوگل اما هزینه تبلیغات می تواند هر مبلغی باشد. شما می توانید با هر هزینه ای، هرچند کم، تبلیغات خود را شروع کنید و حتی اگر بازخورد مورد نظر را از تبلیغات خود دریافت نکردید می توانید تبلیغات خود را متوقف کنید.
زمانبندی تبلیغات گوگل، مشخص کردن روز ها و حتی ساعت هایی که می خواهید تبلیغات شما نمایش داشته باشد نیز یکی دیگر از مزایای این سرویس تبلیغاتی می باشد.
 در تبلیغات گوگل محدودیتی برای تعداد کلماتی که می خواهید با آن ها در صفحات برتر گوگل قرار بگیرید وجود ندارد و می توانید با هر تعداد کلمه ای که می خواهید در رتبه های برتر گوگل حضور داشته باشید.
همچنین تبلیغات گوگل یکی از زود بازده ترین انواع تبلیغات است. اگر وب سایت شما به تازگی طراحی شده است، با استفاده از گوگل ادز می توانید در عرض چند ساعت در رتبه های برتر گوگل قرار
بگیرید و از مزایای حضور در این جایگاه با ارزش بهره مند شوید.
سخن آخر
دنیای دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات آنلاین روز به روز گسترده تر می شود. انواع روش های تبلیغاتی و روش های تولید محتوا برای جذب مخاطب از طراحی سایت و تبلیغات در گوگل تا طراحی موشن گرافیک و انیمیشن، روز به روز به تعداد روش های تبلیغاتی این فضا اضافه می شود.
 اینکه شما کدام روش تبلیغاتی را برای توسعه کسب و کار خود انتخاب می کنید حائزاهمیت است. تبلیغ در گوگل یکی از مطمئن ترین و برترین روش های تبلیغاتی برای کسب و کارهای مختلف به حساب می آید که می تواند کسب و کار شما را به طور قابل توجهی متحول کند و نتایج قابل قبولی را برای شما به همراه داشته باشد.
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari