نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که تنها ۶۰ کارخانه تولیدکننده سیمان وجود دارد، پیشنهاد کرد که به منظور ارتقاء شفافیت بازار، سیمان در بورس عرضه شود.
به گزارش ایسنا، مصطفی طاهری در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در تذکری شفاهی گفت: اگر سیمان در بورس عرضه شود، شفافیت بیشتر می‌شود. با توجه به اینکه سیمان تنها در ۶۰ کارخانه تولید می‌شود، بازار سیمان قابل کنترل است. بهتر است از کارخانه‌ها بخواهیم سیمان را در بورس عرضه کنند.
نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی با استناد به گزارشی از دیوان محاسبات گفت: معوقات دولتی معادل مبلغی حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان است که ۸۰ درصد آن به هفت، هشت معدن شاخص ما مربوط می‌شود. در این کسری بودجه و کمبود نقدینگی به جدیتی نیازمندیم که این اعتبار تأمین شود. نکته اینجاست که قانون جریمه کرد را یک درصد در نظر گرفته است به همین خاطر کارخانه‌ها با توجه به سود بانکی تصمیم می‌گیرند این میزان را پرداخت نکنند.
علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر فوق اظهار کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمان رأی اعتماد قول داد که وضعیت سیمان، فولاد و معادن را سامان‌دهی کند. ما این هفته‌ جلسه‌ای در خارج از صحن خواهیم داشت. کمیسیون صنایع نیز این موضوع را پیگیری کنند. با این قیمت فولاد و سیمان، پروژه‌های عمرانی کشور متوقف می‌شود.
انتهای پیام

source

توسط ecokhabari