تبریز- نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه اصلاح خط انتقال آب نهند به تبریز ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: با بهره برداری از این پروژه، مشکل کمبود آب مناطق شمالی تبریز برطرف می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی در بازدید از وضعیت پروژه اصلاح خط انتقال آب از سد نهند به تبریز، اظهار داشت: این خط لوله حدود هفت کیلومتری محل مخزن سد شهید مدنی قرار گرفته است که با آبگیری سد باید خط لوله اصلاح و ترمیم می‌شود.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم ادامه داد: تقریباً ۹۸ درصد پروژه تاکنون اجرایی شده است و با توجه به فعالیت شبانه‌روزی اکیپ پروژه، طبق قول مساعد متولیان امر، ۲ درصد باقی پروژه تا نیمه دوم شهریورماه تکمیل می‌شود.
وی بیان کرد: با وصل شدن این خط لوله در هر ثانیه ۳۰۰ لیتر به روند آبرسانی تبریز افزوده شده و مشکل کمبود آبی مناطق شمالی تبریز از جمله محلات ملازینال، عباسی، ولی‌امر با این اقدام مرتفع خواهد شد.
حجت الاسلام میرتاج الدینی با اشاره به مسئله تنش آبی در استان آذربایجان‌شرقی، عنوان کرد: با پیگیری مجلس و الزام کردن دولت به تخصیص ۴۵ میلیارد تومان برای رفع تنش آبی، اقدامات خوبی در راستای رفع مشکل کم آبی تبریز و استان در حال انجام است.
وی یاد آوری کرد: با توجه به موضوع تنش آبی کلان‌شهر تبریز در سال‌های اخیر و احتمال تشدید آن در آینده، اجرای این پروژه می‌تواند نقش بسزایی در حل مشکل آب تبریز داشته باشد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari