به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مدیر ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: بر اساس مصوبه هیات مدیره محترم سازمان بورس و اوراق بهادار سهامداران حقیقی بازار سرمایه باید در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) ثبت نام و احراز هویت خود را تکمیل نمایند.
مریم شاه حسینی خاطر نشان کرد: شرکت سپرده گذاری مرکزی فهرست برخی از مشتریان حقیقی کارگزاران را برای آنها ارسال کرده است تا کارگزاران نیز اطلاع رسانی لازم را در این زمینه انجام دهند.
شاه حسینی با بیان اینکه سهامداران فعال حقیقی به سه گروه سنی تقسیم بندی شده اند، اظهار داشت: سهامداران 18 تا 65 سال تا روز بیستم شهریورماه جاری فرصت دارند تا ثبت خود را در سامانه سجام قطعی کنند.
وی ادامه داد: گروه دوم سهامداران بالای 65 سال هستند که تا روز سی ام شهریورماه و گروه سوم سهامداران زیر 18 سال هستند که تا دهم مهرماه امسال مهلت دارند تا در سامانه سجام ثبت نام کنند.
مدیر ناشران سمات تاکید کرد : سهامدارانی که در مدت مقرر ثبت نام خود را در سامانه سجام انجام ندهند، کد معاملاتی آنها تا زمان مشخص شدن وضعیت سجامی آنها مسدود (غیر قابل خرید و فروش) می گردد.
وی با اشاره به اینکه هنوز تعداد زیادی از شرکت های کارگزاری سجامی نشده اند، افزود: این شرکت ها نیز باید هر چه سریعتر مراحل ثبت نام و احراز هویت خود را انجام دهند.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari