به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  جنبش حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای رحلت آیت الله «سید محمد سعید حکیم» را تسلیت گفت.
السومریه گزارش داد، بر اساس این گزارش، حزب الله در این بیانیه رحلت آیت الله حکیم را خسارتی عظیم برای جهان اسلام برشمرد.
در این بیانیه آمده است: حزب الله این مصیبت را خسارتی عظیم برای جهان اسلامی می داند. این عالم بزرگ در طول حیات خود مسئولیت های مهم و خطیری را در دفاع از حق برعهده داشت و سال های طولانی را برای مقابله با ظلم علیه امت اسلام و مشخصاً از سوی رژیم معدوم عراق گذرانید.
گفتنی است که آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع بزرگ نجف اشرف روز جمعه دعوت حق را لبیک گفت. شبکه تلویزیونی «الفرات» عراق عصر امروز جمعه گزارش داد که آیت الله محمد سعید حکیم بر اثر سکته قلبی ناگهانی دار فانی را وداع گفته است.
آیت الله محمد سعید حکیم فرزند محمد علی الحکیم، از روحانیون بزرگ عراق و ساکن نجف اشرف بود. وی نوه دختری آیت الله سیدمحسن حکیم است.
این عالم عالیقدر پس از طی دوران حوزوی و تعلّم آموزه‌های دینی و حوزوی و رسیدن به مقام اجتهاد، هرگز خانه نشینی و اُخت گرفتن با کاغذ و کتاب را سرمشق خود قرار نداده و بلکه جزو کُنشگران ضد طاغوتی در دوران صدام بود. فعالیت‌هایی که در نهایت منجر به ۸ سال تحمل زندان در این کشور شد.
علت زندانی شدن وی، تلاش وی برای راه اندازی و تقویت پیاده روی اربعین در کشور عراق عنوان شده است؛ از این رو وی جزو فقهای شیعه بود که به جرم احیای پیاده روی اربعینی به زندان رژیم بعث افتاد.
شاخص بورس در یک کانال ۵۰ هزار واحدی قرار گرفته است که کف حمایت آن رقم یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد است و سطح یک میلیون و…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari