به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت جنرال موتورز آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که تولید خودرو را در اکثر کارخانه های مونتاژ خود در آمریکای شمالی طی ماه جاری میلادی به دلیل کمبود تراشه کاهش خواهد داد.
این شرکت که بزرگترین خودروساز آمریکایی محسوب می شود، هفته آینده تولید خود را در کارخانه فورت وین در ایندیانا و کارخانه سیلائو در مکزیک که هر دو وانت تولید می کنند، متوقف می کند.
بر اساس این گزارش، شرکت جنرال موتورز در مجموع طی ماه سپتامبر تولید هشت کارخانه مونتاژ آمریکای شمالی را کاهش می‌دهد.
کمبود تراشه در صنعت خودروسازی باعث کاهش گسترده تولید خودروسازان در سراسر جهان شده است و مقامات این صنعت می گویند که این مشکل بدتر نیز خواهد شد.
در معاملات پایانی روز پنج شنبه سهام جنرال موتورز عمدتاً بدون تغییر بود.
اوایل هفته جاری میلادی، شرکت فورد موتور اعلام کرد که تولید وانت را هفته آینده به دلیل کمبود تراشه کاهش خواهد داد و گفت که فروش این شرکت در آمریکا طی ماه اوت به دلیل کمبود تراشه 33 درصد کاهش یافته است.
شرکت تویوتا موتور نیز ماه گذشته اعلام کرد که تولید جهانی خود را طی ماه سپتامبر 40 درصد نسبت به برنامه قبلی خود کاهش خواهد داد.
 جنرال موتورز از ششم سپتامبر به مدت دو هفته تولید خود را در کارخانه ونتزویل در ایالت میسوری که وانت های متوسط و ون های بزرگ می سازد، متوقف خواهد کرد.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari