بر اساس گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلا به بالاترین حد خود در دو ماه گذشته رسید و برای چهارمین هفته متوالی افزایش یافت ، زیرا رشد ایجاد مشاغل ایالات متحده در ماه اوت (مرداد) کاهش پیدا کرد و باعث افزایش سریع پول در فلز زرد از سوی کسانی شد که شرط بندی می کردند که فدرال رزرو نمی تواند بلافاصله محرکی که برای اقتصاد ممانعت از کووید ایجاد کرده است را ارائه دهد.
وزارت کار ایالات متحده روز جمعه گزارش داد که کارفرمایان در ماه اوت 235هزار شغل اضافه کردند که کمتر از یک سوم 733هزار پیش بینی شده بود ، در حالی که مبارزه با همه گیری کرونا ادامه داشت. تنها دلگرمی این بود که نرخ بیکاری در ماه اوت از 5.4 درصد در ژوئیه به 5.2 درصد بهبود یافت.
پیش از انتشار تعداد مشاغل در ماه اوت ، گمانه زنی های زیادی وجود داشت. بانک مرکزی همچنین در 18 ماه گذشته نرخ بهره را تقریباً در سطح صفر نگه داشته است.
کمیته فدرال بازار آزاد فدرال رزرو ، 21-22 سپتامبر(۱-۲ مهر) برای تصمیم گیری در مورد نرخ و سایر موضوعات سیاست گذاری ، جلسه می گذارند.
هر اونس طلای آتی نیویورک 22.20 دلار یا 1.2 درصد افزایش یافت و به 1833.70 دلار رسید. و به بالاترین سطح ماه ژوئن (تیر) یعنی 1836.80 دلار رسید. در هفته ، 0.8 درصد افزایش یافت و برای چهارمین هفته متوالی رشد کرد.
فدرال رزرو فکر می کند رشد به طور کل 2021 به طور متوسط ​​6.5 درصد خواهد بود. اما جروم پاول ، رئیس هیئت مدیره نیز می گوید که ممکن است مدتی طول بکشد تا “اشتغال کامل” – که توسط نرخ بیکاری ماهانه 4.0 یا کمتر تعیین می شود – رخ دهد. نرخ بیکاری ماهانه در ماه جولای به 5.4 درصد رسید.
با گذشت بیش از یک سال از بحران کووید ۱۹ ، بازگرداندن رشد شغل یکی از دغدغه های اصلی سیاست گذاران ایالات متحده است.آمریکا در اوج تعطیلی های تجاری ناشی از کروناویروس بیش از 21 میلیون شغل را بین مارس تا آوریل (فروردین و اردیبهشت) 2020 از دست داد. به گفته مقامات ، بیش از 7 میلیون از این مشاغل هنوز بازنگشته اند.
اقتصاد آمریکا خود در سال 2020، 3.5 درصد کوچک شد. هرچند امسال ، رشد بسیار پویا بوده و با رشد 6.5 درصدی در سه ماهه دوم روبرو شده است ، هنوز زیر 8.5 درصد از اقتصاددانان پیش بینی شده بود.
gold
با ارزش ترین ارز دیجیتال طی 7 روز گذشته حدود 7 درصد افزایش یافته است و در حال حاضر از مرز 50 هزار دلار بالاتر نوسان دارد. با این حال ، تلاش زیادی شد تا بتواند بالای سطح ۵۰ هزار دلار برود.
در آخر هفته گذشته ، بیت کوین سعی کرد سطح 50 هزار دلار امتحان کند ، اما کوتاهی کرد و از آنجا دوباره شروع به کاهش داشت. حتی در روز چهارشنبه – 1 سپتامبر به زیر 47 هزار دلار کاهش یافت. از آن زمان به بعد ، ارز دیجیتال عملکرد فوق العاده ای داشته است و نشان می دهد – ما به بالای 50 هزار دلار بازگشتیم! و در حالی که سود BTC ممکن است چشمگیر به نظر برسد ، این آلت کوین ها هستند توجه ها را به خود جلب کرده است.
coindesk-BTC-chart-2021-09-03
در حوزه هسته ای آینده نامعلومی در انتظار ایران و آمریکا است مگر اینکه دولت بایدن به همان پیش نویس مذاکرات وین منهای…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari