هیأت مدیره بانک توسعه گروه بریکس پیوستن امارات، بنگلادش و اروگوئه به عنوان عضو جدید به این بانک را تأیید کردند.
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از راشاتودی، هیأت مدیره بانک توسعه گروه بریکس با پیوستن امارات، اروگوئه به عنوان عضو جدید این بانک موافقت کرد.
مارکس ترویجو، رئیس بانک توسعه بریکس در این باره گفت: ما مفتخریم که عضویت امارات، اروگوئه و بنگلادش را به خانواده اعضای خود تأیید کنیم.
اعضای جدید از این پس یک بُرد در راستای همکاری در توسعه زیرساخت و توسعه پایدار در این بانک خواهند داشت. این بانک اوایل سال 2020 و در شانگهای توسط اعضای گروه بریکس تأسیس شد و هدف از این اقدام گسترش همکاری‌ها بین اعضای این گروه بوده است.
بر اساس قوانین داخلی این بانک عضویت یک کشور زمانی تأیید خواهد شد که کشور مذکور اقدامات داخلی را تکمیل کرده و در این بانک سپرده بگذارند.
برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی اعضای گروه بریکس هستند که در سال 2015 با هدف همکاری در حوزه‌های زیرساختی گروه بریکس را تشکیل دادند.
بانک توسعه بریکس از زمان آغاز 80 پروژه را با سرمایه‌گذاری 30 میلیارد دلار در این کشورها تأمین مالی کرده است. از جمله حوزه‌های فعالیت این بانک می‌توان به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های حمل و نقلی،‌ آب، انرژی‌های پاک، زیرساخت‌های دیجیتال و توسعه شهری اشاره کرد.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari