به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد 20هزار و 428واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 541هزارواحد به کار خود پایان داد و بیش از 10میلیارد و 446میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 8هزار و 798میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 37 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.
بر این اساس سهامداران شرکت‌های پارس الکتریک، صنایع جوشکاب یزد و گسترش صنایع و خدمات کشاورزی بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های داروسازی روزدارو، معدنی دماوند و قند ثابت خراسان بیشترین افت را تجربه کردند.
این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران با معامله 4میلیارد و 979میلیون ورقه به‌ارزش 16هزار و 316میلیارد تومان در 663هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 333واحد رشد کرد و در ارتفاع 22هزار و 742واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های سپیدار سیستم آسیا، افرانت و صنایع فولاد آلیاژی یزد بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های مواد اولیه دارویی البرز بالک، تولید ژلاتین کپسول ایران و شیر پاستوریزه آذربایجان شرقی بیشترین کاهش قیمت را داشتند.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari