نمین- فرماندار شهرستان نمین گفت: ۱۵۰ هکتار از اراضی حاصلخیز شهرستان نمین به کشت انواع گیاهان دارویی اختصاص یافته است.
به گزارش خبرنگار مهر، عاطف ناصری شامگاه سه‌شنبه در جریان بازدید از طرح توسعه کشت گیاهان دارویی در نمین اظهار کرد: در روستاهای این شهرستان و با همکاری زارعان کشت گیاهان دارویی شتاب گرفته چرا که کارخانه‌های فرآوری این محصول کشاورزان را برای کشت و برداشت اصولی این گیاهان ترغیب و تشویق می‌کنند.
وی تصریح کرد: در فاز اول یک تا دو هکتار اراضی با اشتغال ۲۰ نفر تولید گیاهان دارویی را انجام می‌داد که عمدتاً مربوط به کشت گیاه ختمی و گل همیشه بهار بوده که در ۱۰ هکتار اراضی این محصولات کاشته شده تا با فرآوری مناسب تحویل کارخانه‌های داروسازی شود.
فرماندار شهرستان نمین گفت: با حمایت سازمان جهاد کشاورزی و ارائه مشاوره‌ها به شکل فنی و تخصصی کشت این محصولات در شهرستان وسعت گرفته به گونه‌ای که کشاورزان به کشت ۹ گونه متنوع گیاهان دارویی ترغیب و تشویق شدند.
ناصری هدف‌گذاری اصلی در این حوزه را کشت گیاهان دارویی در ۱۵۰ هکتار اراضی اعلام کرد و افزود: امیدواریم با رونق گرفتن کشت گیاهان دارویی زمینه اشتغال ۶۰۰ نفر در منطقه فراهم آید تا فرصت فرآوری و تولید محصولات متنوع را شاهد باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در شهرستان نمین ۷۰ درصد گونه گیاهان دارویی گل همیشه بهار است که به دلیل مرغوبیت زمین و حاصلخیزی آن کشت گونه‌های مختلف با استقبال خوبی مواجه شده است.
ناصری به آغاز فعالیت کارخانه داروسازی به شکل شیمیایی و گیاهان دارویی در شهرک صنعتی شماره دو در جوار نمین اشاره کرد و ادامه داد: راه‌اندازی این کارخانه زمینه‌ای را فراهم کرده تا با ترغیب و تشویق کشاورزان کشت گیاهان دارویی در انواع مختلف رونق بگیرد که انتظار می‌رود این شهرستان به برند تولید این محصولات در آینده نزدیک تبدیل شود.
فرماندار شهرستان نمین بیان کرد: امیدواریم با راه‌اندازی کارخانه‌ها و واحدهای خشک‌کنی و فرآوری این محصولات در سال‌های آینده بتوان در این حوزه اشتغال پایداری را برای جوانان منطقه فراهم کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید