هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
سخنگوی کاخ سفید بار دیگر مدعی شد که ایالات متحده مایل است تا با مقامات کره شمالی بدون هرگونه پیش شرط گفتگو کند.
این سخنگوی کاخ سفید در ادامه خاطرنشان کرد که کره شمالی هنوز به پیشنهادهای ایالات متحده برای ازسرگیری گفتگوها پاسخی نداده است.
ساکی در نشست خبری روزانه خود گفت: «ما در را باز گذاشته‌ایم. من هیچ [خبر] جدیدی برای شما در خصوص پاسخ [پیونگ یانگ] به پیشنهادمان ندارم. این پیشنهادی برای دیدار در هر زمان و هر مکان بدون پیش شرط است».
گفتنی است، «سونگ کیم» نماینده ویژه ایالات متحده در امور کره شمالی پیشنهاد دیدار با مقامات کره شمالی «در هر مکان و هر زمان بدون پیش شرط» را ابتدای ماه ژوئن مطرح کرد.
اما کره شمالی تاکنون به این ابراز تمایل عوام‌فریبانه ایالات متحده و همچنین شمار دیگری از پیشنهادهای مطروحه دولت «جو بایدن» وقعی ننهاده است.
اظهارات ساکی همچنین پس از آن مطرح شد که «آژانس بین المللی انرژی اتمی» در گزارشی خطاب به شورای حکام اعلام کرد که «به نظر می‌رسد کره شمالی رآکتور هسته‌ای تولیدکننده پلوتونیوم را بار دیگر راه اندازی کرده است».
سخنگوی کاخ سفید پیش‌تر گفته بود که گزارش آژانس اتمی نشاندهنده ضرورت از سرگیری گفتگوها با کره شمالی است و گفت که «آمریکا از گزارش‌هایی که ظرف ۲۴ ساعت گذشته منتشر شده، اطلاع دارد و مابا متحدان و شرکای خود برای توسعه و ارزیابی دقیق همکاری نزدیک خواهیم داشت».
گفتنی است، کره شمالی از زمان برگزاری نشست بی حاصل «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا در هانوی (فوریه ۲۰۱۹) تمایلی به شرکت در مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره نشان نداده است.
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید