نایب رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به مشکلات مالی ناشی از کرونا برای اصناف گفت: برخلاف وعده ها واکسیناسیون اصناف در هفته جاری هنوز عملیاتی نشده است.
ابراهیم درستی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه علیرغم قول‌های مساعد برای آغاز واکسیناسیون اصناف از هفته جاری هنوز این مهم عملیاتی نشده است، گفت: علیرغم اینکه اصناف طی 18 ماه اخیر بعد شیوع ویروس کرونا هیچگاه خدمات رسانی به مردم را متوقف نکردند و به علت مشکلات ناشی از شیوع این بیماری دچار مشکلات عدیده ای شده اند اما درخصوص واکسیناسیون آنها کوتاهی شده است. 
نایب رئیس اتاق اصناف تهران گفت: با توجه به قول مسئولین مقرر شده بود واکسیناسیون اصناف با در اولویت قرار دادن مشاغل پرخطر اصناف از هفته جاری آغاز شود اما تا به امروز این موضوع محقق نشده است. 
وی با بیان اینکه تجهیزات لازم برای واکسیناسیون اصناف در یکی از مساجد تهران  آماده شده است، گفت: امیدواریم  مسئولانی که قول داده بودند واکسیناسیون اصناف را از هفته جاری آغاز کنند، به قول خود عمل کنند و در یکی دو روز آینده این اتفاق عملیاتی شود. 
درستی اظهار داشت: سه میلیون واحد صنفی در سطح کشور فعال است و این واحدها از بهمن ماه سال 98 یعنی آغاز شیوع ویروس کرونا با مشکلات عدیده ای مواجه بوده اند. 
وی بیان داشت: در حال حاضر 134 اتحادیه صنفی در استان تهران وجود دارد و اعضای تحت پوشش این اتحادیه که دارای پروانه کسب هستند بالغ بر 400 هزار نفر می باشند لذا با احتساب بازرسان و کارمندان اتحادیه ها، تعداد افراد مدنظر قرار داده شده برای واکسیناسیون اصناف تهران بیش از 600 هزار نفر تخمین زده می شوند. 
انتهای پیام/ 

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید