هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیوید ریچاردز، رئیس سابق ستاد دفاعی انگلیس جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا و دیگر سیاستمداران را متهم به مایوس کردن انگلیس و هم‌پیمانان افغانش در شتاب آنها برای فرار از کابل کرد.
او که همچنین در افغانستان خدمت کرده است، اظهار کرد: ما توسط طالبان شکست خورده‌ایم.
او به دولت‌های آمریکا و انگلیس از بابت مدیریتشان بر روند خروج بعد از کسب کنترل افغانستان توسط افراطگران حمله کرد.
مقام‌های پنتاگون درخواست‌های انگلیس برای بازنگه داشتن ورودی این فرودگاه را مقصر انفجار روز پنج‌شنبه که در آن ۱۸۲ تن از جمله ۱۳ تنفنگدار دریایی آمریکا کشته شدند، اعلام کردند.
لین دونکان اسمیت، رهبر سابق حزب محافظه کار انگیس ادعای مذکور را "منزجر کننده" خوانده و به جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا نیز که قرار است امروز سه شنبه درباره روند خروج در واشنگتن سخنرانی علنی داشته باشد، حمله کرد.
ریچاردز به یک برنامه بی.بی.سی اظهار کرد: جان افراد زیادی نه فقط جان نظامیان انگلیسی بلکه همچنین تعداد زیادی افغان از بین رفت و صدها هزار افغان نیز که قبلا کمی امید داشتند حالا با ویرانی روبرو هستند.
او ادامه داد: من نگران هستم رهبری سیاسی ما و به طور خاص جو بایدن در شش ماه گذشته این افراد یعنی ما و افغان‌ها را مایوس کرده‌اند. او اضافه کرد که هر کسی که معتقد است خروج سربازان از افغانستان موفقیت آمیز بوده "باید شروع به نوشتن رمان کند زیرا نسبتا روشن است که این روند آن چیزی که ما خواستارش بودیم، نبود.
ریچاردز گفت تاریخ مورد توافق برای همه خارج سازی از افغانستان نباید تمدید شود.
او بیان داشت: حقیقت این است که ما توسط طالبان شکست خورده‌ایم و طالبان با آمریکایی‌ها بر سر تاریخ ۳۱ اوت توافق کرده بود و هر چند من حتی یک لحظه هم طرف طالبان را نمی‌گیرم می‌توانم ببینم که چرا آنها گفتند دیگر همه چیز بس است.
حمله رئیس سابق ارتش انگلیس به بایدن به دلیل نحوه خروج از افغانستان
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید