مدیر ارتباطات بازار متشکل ارز ایران از انجام معاملات دلاری در این بازار طی مرداد ماه امسال به ارزش ۲ هزارو ۹۱۶ میلیارد تومان خبر داد.
مهدی گوهررستمی در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با تعداد و حجم معاملات انجام شده در بازار متشکل ارز ایران طی مرداد ماه امسال گفت: در مرداد ماه سال جاری در مجموع برای نماد معاملاتی دلار، ۱۱ هزار و ۱۸ فقره معامله به ارزش حجمی ۱۱۶ میلیون و ۴۱ هزار و ۲۰۰ دلار صورت گرفته است. همچنین این رقم برای نماد معاملاتی یورو، ۱۴ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۳۰۰ یورو بود که این حجم از معاملات با انجام ۲ هزار و ۳۸۱ معامله حاصل شده است.
وی افزود: میانگین (میانگین موزون) نرخ دلار در مرداد ماه سال جاری ۲۵ هزار و ۱۰۵ تومان و میانگین نرخ یورو در این بازار ۲۹ هزار و ۴۷۶ تومان بوده است.
وی یادآور شد: پایین‌ترین و بالاترین نرخ دلار در بازه زمانی مرداد ماه به ترتیب «۲۳ هزار و ۹۱۱» و «۲۶ هزار و ۷۶۴» تومان بوده است. به‌علاوه پایین‌ترین و بالاترین نرخ نماد معاملاتی یورو نیز به ترتیب «۲۸ هزار و ۲۶۰» و «۳۱ هزار و ۵۱۰» تومان ثبت شده است.
گوهررستمی در رابطه با ارزش معاملات دلار و یورو طی ماه گذشته گفت: در مجموع ارزش معاملات دلار در مرداد ماه برابر ۲ هزار و ۹۱۶ میلیارد تومان و معاملات یورو برابر ۴۶۲ میلیارد تومان ثبت شده است.
وی با اشاره به جایگاه و رسالت قانونی این نهاد ارزی اظهار کرد: بازار متشکل ارز ایران به عنوان تنها مرجع رسمی کشف نرخ نقدی (اسکناس) ارز در کشور از زمان راه‌اندازی تا امروز توانسته است با رعایت اصول و موازین «بازارمحورانه» و همچنین اتخاذ رویکردهای شفاف و رقابتی جایگاه مؤثر و سازنده‌ای را در کشف و انتشار نرخ نقدی اسکناس ارز ایفا کند.
مدیر ارتباطات بازار متشکل ارز ایران با بیان اینکه تنها حدود ۹ ماه از انتشار عمومی نرخ ارزهای معاملاتی در بازار متشکل ارز ایران می‌گذرد خاطرنشان کرد: امروز با شناخت نسبی و مطلوبی که از این نهاد در افکار عمومی و فعالان ارزی شکل گرفته است، شاهد استقبال بی نظیر مردم و فعالان ارزی از انتشار نرخ‌های ارز معاملاتی این بازار در سطح رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی هستیم که این موضوع می‌تواند در میان و بلندمدت تقویت بازار رسمی و قانونی اسکناس ارز و کم اثر شدن بازارهای غیرقانونی و غیررسمی ارزی را به دنبال داشته باشد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari