هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
روسیا الیوم گزارش داد، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در مسکو گفت: روسیه نقش بیشتری در حمایت از ثبات در قبال چالش‌های سوریه ایفا می‌کند.
او از نقش روسیه و پوتین به عنوان عنصر ثبات در قبال چالش‌های فرا روی کشور تقدیر کرد. 
ملک عبدالله دوم همچنین از نقش روسیه در روند صلح تقدیر کرد و گفت: شما نقش تاریخی در روند صلح خاورمیانه دارید. بعد از تشکیل دولت جدید اسرائیل امکان ازسرگیری مذاکرات بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها و بهبود زندگی فلسطینی‌ها وجود دارد.
پادشاه اردن درباره افغانستان گفت: ما اوضاع افغانستان را با نگرانی زیر نظر داریم و به مقابله با افراط‌گرایی می‌پردازیم.
پوتین نیز گفت: با همه‌ هم‌قطاران در جهت تقویت همبستگی خود تلاش می‌کنیم و روابط روسیه و اردن در تمام زمینه‌ها شاهد پیشرفت است.
در این نشست مسائل منطقه و جهان و فلسطین بررسی شد و پادشاه اردن بر دستیابی به صلح دائم و فراگیر براساس راه حل دو کشوری تاکید کرد. واستعرض الزعیمان التطورات الأخیرة فی سوریا بخاصة فی الجنوب.
رئیس‌جمهوری روسیه امروز، دوشنبه در دیدار با پادشاه اردن اعلام کرد، قصد دارد مشکل سوریه و وضعیت افغانستان را بررسی کنیم.
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در این دیدار گفت: به تبادل نظر درباره مسائل بسیار مهم امیدواریم و با اردن طی سال‌ها برای عادی سازی وضعیت سوریه و وضعیت نامساعد افغانستان تلاش می‌کنیم.
پوتین افزود: باعث خرسندی است که از شما در نمایشگاه تسلیحاتی استقبال می‌کنم ما در جریان برخی از سلاح‌هایمان قرار گرفتیم و این سلاح‌ها را در ارتش خود استفاده می‌کنیم و می‌توانیم آن را صادر می‌کنیم.
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari