به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه به مقام‌های این کشور دستور داد توان نیروی دریای روسیه را افزایش دهند.
به گزارش خبرگزاری «تاس» «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه گفت: «ما به افزایش توان بالقوه نیروی دریایی روسیه، تکمیل زیرساخت‌های نیروی دریایی، نصب پیشرفته ترین سلاح‌ها و تجهیزات در کشتی‌ها  و سفرهای طولانی مدت وهمچنین نمایش پرچم روسیه در مناطق مهم راهبردی در اقیانوس‌های جهان ادامه خواهیم داد.»
پوتین ادامه داد که چنین وظایف مهمی موقعیت ژئوپلیتیک روسیه و نقش آن در امور جهانی را نشان می‌دهد. ولادیمیر پوتین در همین زمینه دستور داد ۶ فروند کشتی جنگی برای نیروی دریایی روسیه در سه کارخانه کشتی سازی ساخته شود. از این ۶ فروند کشتی جنگی، دو رزمناو اتمی خواهند بود.
 رئیس جمهور روسیه  چندی قبل نیز در مراسم رژه دریایی به مناسبت سالگرد تاسیس ناوگان دریایی این کشور در سن‌پترزبورگ تاکید کرد که مسکو دائما و به طور موفق تسلیحات و تجهیزات دریایی خود را توسعه داده  و قادر است هر دشمنی را شناسایی کند و در صورت لزوما یک حمله اجتناب ناپذیر به آن صورت دهد.
 پوتین در مراسم  افتتاحیه گفت، روسیه در کمترین زمان ممکن جایگاه ارزشمندی در میان قدرت‌های پیشروی دریایی به دست آورده است و دستاوردهای خود را از یک قایق کوچک به ناوهای اقیانوس پیما و ناوهای مجهز اتمی با موشکهای کروز زیردریایی ارتقا داده است. 
رئیس جمهور روسیه همچنین به سیستمهای پدافند ساحلی و سلاحهای نقطه زن فوق فراصوت ارتش این کشور اشاره و بر توسعه و تقویت هرچه بیشتر آن تاکید کرد.  ولادیمیر پوتین با تمجید از توان دریایی روسیه اضافه کرد، امروز نیروی دریایی روسیه از همه پتانسیل لازم برای حفاظت از سرزمین مادری و منافع ملی روسیه برخوردار است.
وی در ادامه سخنرانی خود تاکید کرد، روسیه قادر به شناسایی دشمن در هر سطحی از دریا، هوا و زمین است و در صورت لزوم قادر به حملات اجتناب ناپذیر علیه آنهاست.
چه بخواهیم یا نخواهیم، یکی از ویژگی‌های کلیدی «ژئوپلیتیک پساآمریکایی» بازگشت به یک وضعیت عادی‌تر تاریخی در امور جهانی…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari