رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازی کشور گفت: با پیگیری‌های گروه خودروسازی سایپا حدود ۳۰۰ هزار نفر از کارکنان شرکت‌های قطعه سازی واکسینه خواهند شد.
به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، محمدرضا نجفی منش، همزمان با آغاز واکسیناسیون کارکنان شرکت‌های قطعه سازی کشور اظهار کرد: گروه خودروسازی سایپا از طریق وزارت بهداشت متصدی انجام واکسیناسیون شرکت‌های خودروسازی، قطعه سازی و مجموعه‌های خدمات پس از فروش شد.
وی تصریح کرد: بر این اساس جلسات هماهنگی منظم بین گروه‌های ذینفع برگزار شد تا روند واکسیناسیون فعالان این عرصه شتاب بگیرد؛ از این رو تعداد دقیق فعالان این عرصه تا حدودی مشخص و فرآیند واکسیناسیون آغاز شد.
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی خاطرنشان کرد: در تهران مراکزی تعیین شد تا قطعه سازان در فضای ایمن بتوانند دوز اول واکسن خود را دریافت کنند؛ در شهرستان‌ها نیز در تلاش هستیم تا مراکزی برای انجام واکسیناسیون تعیین شود تا قطعه سازان سراسر کشور با سرعت دوز اول واکسن کرونا را دریافت کنند.
وی با بیان اینکه در طرح واکسیناسیون همه باید کمک و همراهی کنند تا همه مصون شوند، گفت: خودروسازان و شرکت‌های قطعه سازی در این حوزه به صورت کامل همکاری دارند تا فرآیند واکسیناسیون با سرعت عملیاتی شود.
نجفی منش درباره تعداد قطعه سازانی که واکسینه خواهند شد، افزود: هنوز تعداد قطعه سازان نهایی نشده اما پیش بینی ما این است که با احتساب قطعه سازان اصلی و زیرمجموعه آنها حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار نفر واکسینه خواهند شد.
گفتنی است، در پی تفاهم‌نامه مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گروه سایپا، این گروه خودروسازی به عنوان نماینده وزارت بهداشت در صنعت خودرو (خودروسازان و قطعه‌سازان) انتخاب شد تا راهبری و هماهنگی اجرای طرح واکسیناسیون کارکنان و کارگران این صنایع را انجام دهد؛ بر این اساس از دو هفته پیش طرح واکسیناسیون فعالان صنعت خودروسازی آغاز شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید