معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در ۳ روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط هرمزگان، کرمان، فارس، نوار شمالی کشور و ارتفاعات استان‌های تهران، گیلان، سمنان، البرز، قزوین، زنجان و اردبیل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.
‌محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره وضعیت جوی کشور اظهار داشت:‌ تا اواخر وقت ‌امروز رگبار باران رعدوبرق، وزش باد شدید موقت‌ و گاهی گردوخاک در شمال و شرق هرمزگان و ارتفاعات و دامنه در نیمه جنوبی کرمان پیش‌بینی می‌شود که اثر آن جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، وزش تند باد موقت، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی موقت و محدود و احتمال برخورد صاعقه است.
وی ادامه داد: توصیه می‌شود در این مناطق عدم اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، عدم عبور از بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم چرای دام در مسیل‌ها و مناطق مرتفع و احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و تمهیدات پیشگیرانه جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، در دستور کار باشد.
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا در جنوب استان سمنان، شرق استان اصفهان، جنوب استان تهران و استان قم وزش باد شدید و گردوخاک در برخی ساعات پیش بینی می‌شود و در 5 روز آینده در شرق کشور به ویژه زابل و خراسان جنوبی این شرایط جوی حاکم است.
اصغری ادامه داد: در سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و فارس، همچنین ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.
معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: در سه روز آینده همچنین در نوار شمالی کشور، استان مازندران و ارتفاعات استان‌های تهران، گیلان، سمنان، البرز، قزوین، زنجان و اردبیل و شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.
وی در باره وضعیت جوی پایتخت بیان کرد: آسمان تهران فردا قسمتی ابری در بعدازظهر نیمه ابری، گاهی با وزش باد پیش بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 35 و 27 درجه خواهد بود.
اصغری اضافه کرد: روز آینده شهر‌کرد با کمینه دمای 11 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 46 درجه و آسمانی صاف گرمترین مرکز استان خواهد بود.
انتهای پیام/ب

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید