به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، براساس بیانیه دفتر نخست وزیری انگلستان، جانسون در گفت و گو با گوترش تاکید کرد که سازمان ملل متحد باید در واکنش انسان دوستانه به وضعیت افغانستان و در مذاکرات بین المللی در مورد آینده این کشور نقش محوری داشته باشد تعهد بریتانیا در این روند را تضمین کرد.
آنتونیو گوترش نیز در مورد وضعیت نگران کننده افغانستان و چالش های پیش روی کارکنان گروه های بشردوستانه گفت و گو کرد و طرفین توافق کردند که تضمین پیشرفت در ۲۰ سال گذشته در زمینه توسعه و جامعه مدنی حیاتی است و جامعه بین المللی باید از حقوق زنان، دختران و اقلیت های قومی حمایت کند.
گوترش و جانسون همچنین توافق کردند که در روزهای آینده همکاری نزدیک خود از طریق شورای امنیت سازمان ملل را ادامه دهند.
مکالمه میان جانسون و گوترش در حالی صورت می گیرد که نخست وزیری انگلستان پیش از این اعلام کرد که خواستار تشکیل نشست سران گروه هفت برای بررسی بحران افغانستان در سه شنبه آینده شده است.
جانسون در پیامی توئیتری همچنین از جامعه بین المللی خواستار یافتن راه هایی برای پیشگیری از اوج گیری بحران در افغانستان شد و افزود: همکاری جامعه بین المللی برای تضمین تخلیه ایمن شهروندان، جلوگیری از بروز بحران انسانی و حمایت از افغان ها برای نگهداری از دستاوردهای ۲۰ سال گذشته، از اهمیت بسیاری برخوردار است.
 با افزایش خشم جهانی ناشی از تصمیم به خروج بی سر و سامان نیروهای انگلیسی از افغانستان، نشست رهبران گروه هفت برای هفته جاری با شتاب زدگی برنامه ریزی شده است. 
تحلیل گران فنی می گویند:سطح مقاومت ۲۷هزار و ۷۰۰ تومان می‌تواند برای قیمت دلار مهم باشد و تا زمانیکه بازار قادر به شکست…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari