به گزارش خبرگزاری تسنیم، مرتضی فیروزآبادی در خصوص ویژگی‌های عملکرد سیدرضا فاطمی‌امین گزینه پیشنهادی صمت، با بیان مطلب فوق گفت: اقدامات ایشان به‌عنوان مدیرعامل سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول و بسیار مهم، ساماندهی و سازماندهی کلی شرکت‌های زیر مجموعه آستان قدس بود که پیش از  حضور آیت‌الله رئیسی مدتها رها شده بودند.
وی با بیان اینکه برخی شرکت‌ها سال‌ها حسابرسی نشده و مجامع آنها برگزار نمی‌شد، افزود: در مدت زمان کوتاه حضور ایشان در آستان قدس، ابتدا مساله برگزاری مجامع سامان بسیار خوبی گرفت و تقریبا مجامع همه شرکت‌ها برگزار و سپس هرسال مجامع شرکت‌ها طبق قانون و به‌صورت منظم برگزار شد.
معاون پیشین برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی آستان قدس رضوی اضافه کرد: سپس بحث حسابرسی شرکت‌ها بود که مقدمه برگزاری مجامع شرکتها است که در مدت زمانی کوتاه و توسط یک حسابرس شهره و درجه یک در کشور، حسابرسی تمام شرکت‌ها انجام شد.
وی با بیان این موارد مربوط به فعالیت‌های اولیه و ساماندهی شرکت‌ها است، تاکید کرد: در حوزه مسئولیت ایشان، کیفیت حسابرسی‌ها شرکت‌ها بهتر شد، یعنی در حقیقت کیفیت عملکرد شرکت‌ها ارتقا پیدا کرد زیرا حسابرسی بسیاری از شرکت‌ها مشروط یا مردود بود که در دوره مسئولیت‌ ایشان با بهتر شدن عملکرد شرکت‌ها، این مشکل به‌شدت کاهش پیدا کرد. 
فیروزآبادی با اشاره به اینکه در دوران مدیریت ایشان در آستان قدس، وضعیت سوددهی شرکت‌ها بهتر شد و سوددهی سالیانه نسبت به آنچه در گذشته وجود داشت، واقعا افزایش یافت، افزود: تمام این موارد جزو امور ساماندهی و سازماندهی شرکت‌ها بود که با اقدامات فعالانه و رو به جلو و در زمانی کوتاه، با مدیریت آقای فاطمی‌امین انجام گرفت.
وی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: بحث دوم، مساله شفافیت شرکت‌های آستان قدس رضوی بود که اقدامی بسیاری ارزشمند بود. در نهایت اطلاعات اقتصادی این شرکت‌ها در انتهای سال 1397 منتشر و در دسترس عموم مردم قرار گرفت.
معاون پیشین برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی آستان قدس رضوی در ادامه به موضوع مهمی اشاره کرد: توجه ویژه آقای فاطمی‌امین به مسائلی همچون برون سپاری، مشارکت عمومی و عدم موازی‌کاری با مردم باعث شد کارهایی که توسط مردم قابل انجام بود، توسط مجموعه آستان قدس رضوی انجام نشود.
وی ادامه داد، حساسیت ایشان درخصوص این مساله باعث شد، در بخش کشاورزی، قراردادهای آستان قدس با مردم بسیار افزایش پیدا کند و درنهایت ادبیات «کشاورز قراردادی» وارد مجموعه شد. این نگاه ایشان عاملی شد که در مجموعه آستان قدس تا حد ممکن وظیفه حاکمیتی خودمان را انجام دهیم و کارهایی که مردم می‌توانند انجام دهند، به آنها واگذار شود.
فیروزآبادی با اشاره با اینکه آقای فاطمی امین روی هدایت سرمایه‌گذاری‌ها به سمت نیازهای ملی تاکید داشتند، افزود: طبق نگاه ایشان، کارهای مهم اقتصادی در کشور بوده و هست که می‌بایست توسط آستان قدس انجام شود زیرا بخش خصوصی به‌دلیل ریسک بالا یا دلایل مختلف دیگر، پیگیر آن نبوده و نیست.
وی در این خصوص اضافه کرد: بطور مثال، مساله سرمایه‌گذاری روی بذر و نهال به عنوان یکی از نیازهای مهم کشور از اقدامات ارزشمند ایشان بود زیرا بخش خصوصی چندان تمایلی به سرمایه‌گذاری روی آن نداشته و ندارد. این اقدام با تاسیس یک شرکت فعال در این حوزه صورت گرفت که نتایج مثبتی در حوزه تولید بذر و نهال به‌همراه داشت.
معاون پیشین برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی آستان قدس رضوی با بیان اینکه اقدام دیگر ایشان، توجه به تکمیل زنجیره تامین است، یادآور شد: کسانی در کشور درحال تولید هستند که قبل و بعد از فرایند تولید، برای تامین مواد اولیه و صادرات نیاز به کمک نیاز دارند که این اقدامات توسط مجموعه‌های آستان قدس قابل انجام بود که ایشان این موارد را در دستور کار مجموعه تحت مدیریت خود قرار داد تا پیامدهای خوبی برای تولیدکنندگان به‌همراه داشته باشد.
وی افزود: حرکت به سمت فناوری‌ها نوین و شرکت‌های دانش بنیان و سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها، باب جدیدی بود که توسط ایشان در مجموعه آستان قدس رضوی انجام شد. این اقدامات و سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها، باعث شد تولید داروهای های‌تک افزایش پیدا کند. 
فیروزآبادی در پایان گفت: مجموعه فعالیت‌های صورت گرفته از سوی آقای فاطمی‌امین، بیانگر مدیریت بسیار خوب ایشان در سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی بوده که امیدواریم مدیریت قوی در مجموعه وزارت صمت هم انجام شود.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari