به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد 337واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 515 هزارواحد به کار خود پایان داد و بیش از 12میلیارد و 64میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 9هزار و 563میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 129هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.
بر این اساس سهامداران شرکت‌های گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان، سیمان تهران و فرآورده‌های نسوز پارس بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های تولیدی کاشی تکسرام، پشم شیشه ایران و نیروکلر رضوی بیشترین افت را تجربه کردند.
این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران با معامله 4 میلیارد و 252میلیون ورقه به‌ارزش 11هزار و 790میلیارد تومان در 518هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 20واحد رشد کرد و در ارتفاع 21هزار و 897واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه، زرین معدن آسیا و سرمایه‌گذاری هامون صبا بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های شیر پاستوریزه پگاه گلستان، شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان و توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی بیشترین کاهش قیمت را داشتند.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید