به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار در آخرین روز کاری هفته گذشته (یکشنبه) روی 26 هزار و 660 تومان قرار گرفت. انتظارات افزایشی با توجه به انتقال قدرت در افغانستان و کمرنگ شدن امیدها به احیای برجام در بازار تقویت شده بود. البته برخی تحلیل‌گران معتقد بودند افزایش قیمت دلار احساسی بوده و در این هفته ممکن است قیمت‌ها برگشت کند. از طرفی تعطیلی 6 روزه باعث شد عرضه دلار در بازار کاهش یابد. برایند این موارد باعث شد قیمت دلار در شروع معاملات امروز در کانال 27 هزار تومان قرار گیرد.
قیمت دلار در شروع معاملات امروز از مرز 27 هزار تومان عبور کرد و روی 27 هزار و 380 تومان قرار گرفت. تحلیل‌گران معتقد بودند با قرار گرفتن دلار بالای 27 هزار و 200 تومان، صعود آن تا 27 هزار و 400 تومان بسیار محتمل است. همین اتفاق نیز افتاد، قیمت دلار در ادامه معاملات امروز رشد کرد و تا 27 هزار و 500 تومان نیز بالا رفت. قیمت دلار در ادامه قدری افت کرد. قیمت دلار در ساعت 11 و 30 دقیقه صبح روی 27 هزار و 420 تومان قرار داشت. (احتمال دارد کم بودن عرضه به خاطر تعطیلی، رشد قیمت دلار را موجب شده باشد و قیمت دلار با شروع به کار بازار متشکل در روزهای آتی رفته رفته کاهش یابد)
قیمت دلار در بازار متشکل نیز در شروع معاملات امروز حدود 4 درصد از میانگین روز یکشنبه هفته گذشته بالاتر بود. قیمت دلار متشکل به کانال 26 هزار تومان وارد شده بود و در شروع کار روی 26 هزار و 655 تومان قرار داشت. از این روز یک سیگنال صعودی از بازار متشکل برای بازار آزاد ارسال شد. حجم عرضه دلار در روز جاری می‌تواند حائز اهمیت باشد. آیا بانک مرکزی با افزایش عرضه جلوی رشد قیمت را خواهد گرفت یا اینکه اجازه می‌دهد انتظارات روند قیمتی دلار را تعیین کنند.
سکه امامی
طلای جهانی معاملات روز جمعه را با قیمت حوالی 1781 دلار به پایان رساند. تقویت شاخص دلار مانع شد که طلای جهانی از مرز 1800 دلار عبور کند. با این وجود قیمت سکه به افزایش قیمت دلار واکنش مثبت نشان داد و رشد کرد. قیمت سکه عصر روز یکشنبه هفته گذشته روی 11 میلیون و 920 هزار تومان قرار داشت. قیمت سکه در تعطیلات رقم‌هایی بالای 12 میلیون تومان را نیز به ثبت رسانده بود، اما دوباره زیر این مرز قرار گرفت. 
قیمت سکه در شروع معاملات امروز 12 میلیون و 80 هزار تومان بود. تحلیل‌گران معتقد بودند در صورتی که سکه بالای این مرز پایدار بماند توانایی صعودی تا 12 میلیون و 400 هزار تومان را نیز خواهد داشت. قیمت سکه در ساعت 11 و 35 دقیقه صبح روی 12 میلیون و 100 هزار تومان قرار داشت و هنوز مرز حساس را از دست نداده بود. 
برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار در شروع معاملات امروز به کانال 27 هزار تومان وارد شد و تا 27 هزار و 500 تومان نیز بالا رفت. قیمت ابتدایی دلار متشکل نیز با رشد 4 درصدی نسبت به متوسط روز یکشنبه هفته گذشته، کار خود را با قیمت 26 هزار و 655 تومان آغاز کرد. سکه امامی به رشد قیمت دلار واکنش نشان داد و در کانال 12 هزار تومانی قرار گرفت.
 
اقتصادنیوز: وقتی ایالات متحده در سال ۲۰۰۱ به افغانستان حمله کرد، آیفون، فیس بوک و توییتر حتی وجود نداشتند. امروز…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید