بسته شدن حریم هوایی افغانستان بر روی پروازهای مسافری باعث شد که تا مسافران هندی که می‌خواهند به آمریکا سفر کنند، با مشکل جدی مواجه شوند.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از تایمز هند، بسته شدن حریم هوایی افغانستان بر روی پروازهای مسافری، مشکلات بیشتری را برای مسافران هندی که می‌خواهند به آمریکا سفر کنند ایجاد کرده است. در این بین دانشجویان هندی در حال تحصیل در آمریکا بیشترین آسیب‌ را دیده‌اند.
از یک طرف این مسافران با مشکل کمبود پرواز به سمت آمریکا مواجه هستند و از سوی دیگر مجبور هستند به خاطر بسته شدن حریم هوایی افغانستان به صورت غیرمستقیم و با یک بار توقف در اروپا به آمریکا برسند.
نکته حائز اهمیت اینکه حالا شرکت‌های هواپیمایی هندی و اروپایی مجبور هستند مسیر طولانی‌تری را بین هند و اروپا طی کرده و از آسمان ایران عبور کنند، اما مشکل اصلی این است که سازمان هوانوردی فدرال آمریکا عبور هواپیماهای شرکت‌های آمریکایی بر فراز ایران را ممنوع کرده است. بنابراین مسافران هندی باید اول با یک شرکت اروپایی سفر کنند و سپس در یکی از فرودگاه‌های اروپا سوار یک هواپیمای مسافری آمریکایی شوند.
انتهای پیام/                   

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید