به گزارش اقتصاد نیوز سایت های تسنیم و فارس یک متن مشابه را منتشر کرده اند که گفت و گوی اختصاصی مدیرعامل شستا با این دو سایت اصولگرا درباره دلایل برکناری خود است. امروز هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی شستا رای به برکناری محمد رضوانی فر مدیرعامل این شرکت داد.
هیات مدیره این شرکت علاوه بر رضوانی فر، محمود ملکوتی خواه ضیاالدین شچاعی برهان و مرحوم اکبر ترکان هستند، با این حساب دو عضو هیات مدیره یک عضو دیگر را که مدیرعامل بوده برکنار کرده اند. اما چرا؟
سایت تسنیم و فارس یک گفت و گوی کاملا مشابه در تیتر،عکس و متن را منتشر کرده که روایت مدیرعامل برکنار شده است.محمد رضوانی فر در این گفت و گوی که به نظر خود تنظیم است گفته علت برکناری او از این سمت درخواست غیرقانونی سازمان تامین اجتماعی برای دریافت پیش سود سالانه این شرکت قبل از برگزاری مجمع عمومی و تعیین تکلیف حقوق سهامداران است.
مدیرعامل سابق شستا گفته است: قبل از بورسی شدن شستا شاید آقایان در سازمان تامین اجتماعی می‌توانستند هر وقت خواستند به شستا دست اندازی کنند و منابع آن را بردارند و دارایی‌اش را بفروشند اما بعد از بورسی شدن که یکی از دلایل و مزایای آن بود از حیاط خلوت خارج شد و دست‌اندازی به منابع آن غیرقانونی شد. نباید اینگونه باشد که یک سازمانی دولتی بگوید چون من احتیاج دارم، برای رفع این احتیاج از شستا پول بر می‌دارم. برای این کار یا باید دارایی منتقل می‌شد و یا سازوکار قانونی برای آن طراحی می‌شد و این درخواستی بود که دوستان دنبال می‌کردند.
البته این مدیر معزول یک دلیل دیگر نیز برای برکناری خود مطرح می کند و می گوید: پیگیری پرونده‌های حقوقی در فقره ایران‌سازه  بی‌تاثیر نبوده است. پرونده ای که به ادعای او مستندات آن در سازمان بازرسی، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه وجود دارد.ایران سازه هلدینگ سیمانی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی معروف به شستا است.به گفته وی گذر زمان هم نشان خواهد داد و به‌زودی دولت جدید استقرار کامل پیدا می‌کند و بعد از آن مشخص می‌شود چه کسانی به دنبال چه چیزی بودند.
اما روایت طرف مقابل این است که رضوانفر در پرداخت منابعی مورد نیاز برای پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تعلل کرده است تامین اجتماعی نیازمند حداقل 5 هزار میلیارد تومان منابع در ماه برای پرداخت حقوق متعهد شده است. با وجود قول و قرار قبلی تا به امروز این پول از طرف شستا به تامین اجتماعی نرسیده است. با توجه به پیامدهای تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از هیات مدیره می خواهد دست به تغییر مدیرعامل بزند. اطرافیان وزیر می گویند رضوانفر در روزهای اخیر به دنبال لابی برای بقای در مسئولیت خود بوده و با بهانه حقوقی و ادرای دنبال حفظ مسئولیت بوده است.
 
 
 
 
بازار طلا در هفته جاری آشفته به نظر می رسد ، آیا این فلز گرانبها می تواند ۱۸۰۰ دلار را بشکند؟
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari