به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، کمبود عرضه نیمه رساناها باعث شده بزرگترین خودروسازان دنیا از جمله فولکس واگن و تویوتا تولید خود را پایین بیاورند.
تویوتا بزرگترین خودروساز دنیا اعلام کرد 40 درصد تولید خود را در ماه سپتامبر کاهش می‌دهد و به جای 900000 خودرویی که قرار بود تولید شود، تنها 500 هزار خودرو می‌سازد.
فولکس واگن هم اعلام کرد در هفته‌های آینده تولید خود را با ظرفیت محدودتری آغاز می‌کند. 
سخنگوی فولکس واگن گفت:«انتظار می رود عرضه ریز تراشه‌ها در سه ماهه سوم سال جاری میلادی بسیار کم و بی‌ثبات باشد. بنابراین نمی‌توانیم تولید خود را بالا ببریم».
این خودروسازی اعلام کرد انتظار می‌رود این شرایط تا پایان سال جاری میلادی بهبود یابد و در این صورت تا جای ممکن کمبود تولید در نیمه دوم سال جبران خواهد شد.
این خبر در شرایطی منتشر شده که گسترش کرونا در آسیا روند تولید ریز تراشه‌ها و فعالیت در بنادر تجاری را کند کرده و تولید در صنعت خودرو را در بحبوحه بهبود تقاضا برای آن پایین آورده است.
مشکلات اخیر در زنجیره عرضه ریزتراشه‌ها به دنبال توقف تولید در کارخانه اینفینیون مالزی پس از شیوع کرونا در ماه ژوئن به وجود آمده است.
مدیرعامل این کارخانه قبلا اعلام کرده بود که صنعت خودروسازی با محدودیت شدید عرضه ریز تراشه‌ها روبرو است.
سهام فولکس واگن بیش از 2 درصد وارزش سهام تویوتا 4.42 درصد پایین آمده‌اند. سهام شرکت‌های رقیب از جمله بی ام و، دیملر، رنو و استلانتیس هم کاهش یافته است.
انتهای پیام/42

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید