به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا کشور از دوشنبه گذشته به مدت 6 روز به صورت سراسری تعطیل شده است. با احتساب امروز دو روز دیگر از این تعطیلی باقیمانده و در این مدت خودروهای سواری شخصی حق تردد بین استانی را نداشته و از ورودی استان‌های مقصد بازگردانده می‌شدند.
با توجه به اقبال عمومی در خصوص سفر به شهرسازی ساحلی دریای خزر، طبق معمول همیشه محورهای منتهی به شهرهای شمالی کشور بلافاصله پس از اعلام تعطیلی دوشنبه 25 مرداد تا اول شهریور دچار ترافیک سنگینی شد. اما این بار پلیس اجازه خروج پلاک‌های بومی را در محورهای برون‌شهری نداد و بسیاری از خودروها مجبور به بازگشت شدند.
 در این شرایط خبر می‌رسد برخی شرکت‌های تاکسیرانی برون‌شهری از عدم نظارت دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی از جمله سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سوء‌استفاده می‌کنند. یکی از مسافران مسیر تهران-ساری در این‌باره به خبرنگار تسنیم، می‌گوید: افزایش قیمت‌های چند برابری کرایه سواری‌های بین شهری یکی از معضلات همیشگی مردم بوده است. متاسفانه مسئولان وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیز در رابطه با تخلف شرکت‌های تاکسیرانی برون‌شهری یا خواب هستند یا این‌که خود را به خواب زده‌اند.
وی بیان کرد:‌ به محض تعطیلی چند روزه تعداد مسافران چند برابر می‌شود؛ در این شرایط مثلا کرایه مسیر تهران-ساری تا قبل از عید 87 هزار تومان بود که حدود یکماهی است به 145 هزار تومان افزایش یافته است.
وی ادامه داد: با توجه به این‌که در تعطیلی اخیر هیچ خودرو شخصی اجازه تردد بین استانی را ندارد، 6 شرکت تاکسیرانی مستقر در پایانه شرق نهایت سوء استفاده را از عدم نظارت راهداری و پلیس می‌کنند.
وی گفت: این عدم نظارت باعث شده تا شرکت‌ها برای مسیر 145 هزار تومان تهران-ساری 500 هزار تا یک میلیون تومان از مردم بگیرند.
وی با بیان این‌که اگر به پایانه شرق مراجعه کنید می‌گویند برای شهرهای شمالی ماشین نداریم، افزود: این در حالی است که بیرون از پایانه، خودروهای همین شرکت‌ها ایستاده‌اند و مردم را با کرایه چند برابر نسبت به نرخ معمول سوار می‌کنند.
وی خواستاری رسیدگی دولت سیزدهم، وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری به این معضل شد و گفت: از دولت آقای رئیسی انتظار می‌رود با چنین سوء‌استفاده‌هایی که از مردم می‌شود، مقابله کند.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید