هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
اسپوتنیک گزارش داد، «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو در پی ویدئو کنفرانس وزرای خارجه این سازمان گفت که ناتو ماموریت خود را در افغانستان به پایان رسانده است و متحدان اکنون فقط در فرودگاه کابل هستند.
وی گفت: «ناتو مأموریت نظامی خود را در افغانستان به پایان رسانده است. هم پیمانان، اکنون در فرودگاه هستند. کشورهای مختلف تمام تلاش خود را برای عقب‌نشینی همه نیروها و بازگرداندن همه تجهیزات انجام داده‌اند».
استولتنبرگ توضیح داد که هر کشوری مسئول تسلیحات و تجهیزات تحویل داده شده به افغانستان است. دبیرکل ناتو در پاسخ به این پرسش که پس از اتمام ماموریت در افغانستان چه اتفاقی برای تجهیزات می‌افتد، گفت: «چیزهایی از بین رفتند. اما چیزهایی هم باقی ماند».
وی افزود: «تعدادی از کشورهای متحد در نشست امروز با پیشنهاد میزبانی از افغان ها حاضر شدند. اگر ما بتوانیم آنها را خارج کنیم، کشورهایی هستند که آماده پذیرش موقت یا دائمی آنها هستند. آنها همچنین آمادگی خود را برای ارسال هواپیما برای این امر را اعلام کردند».
دبیرکل ناتو ادامه داد: «به رسمیت شناختن دیپلماتیک مقام‌های جدید بستگی به اقدام‌های آینده آنها دارد، اما حفظ ارتباطات فعلی در محل مهم است، برخی از متحدان ما این کار را انجام می دهند».
استولتنبرگ توضیح داد که چنین تماس هایی به عنوان مثال، برای سازماندهی حرکت مردم به فرودگاه کابل و نظارت کلی بر وضعیت مفید است.
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari