هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
اسپوتنیک گزارش داد، وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد: امروز اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا و وزارت امور خارجه آمریکا با پیوستن به انگلیس و در واکنش به مسمومیت آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان در روسیه که یک سال پیش با حمایت دولت این کشور انجام شد، تحریم‌های بیشتری علیه روسیه اعمال می‌کند. "

در ادامه این بیانیه آمده است: اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا به طور خاص ۹ شخصیت و ۲ شرکت که در مسموم کردن ناوالنی یا برنامه سلاح‌های شیمایی روسیه نقش داشتند را تحریم می‌کند.  

ناوالنی یکی از اصلی‌ترین منتقدان پوتین و از داوطلبان شرکت برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ میلادی روسیه بود که به دلیل محکومیت قبلی از نامزدی در انتخابات منع شد.  

وی بیستم ماه اوت سال ۲۰۲۰ (سی‌ام مرداد سال ۱۳۹۹)  در بازگشت از سیبری به مسکو بیمار و پس از فرود اضطراری هواپیما به بیمارستانی در شهر اومسک سیبری منتقل شد و سپس به یک مرکز درمانی در برلین انتقال یافت، جایی که پزشکان آلمانی اعلام کردند، نشانه‌هایی از مسمومیت وی با ماده سمی نوویچوک وجود دارد.  

در پایان ماه مارس (اواسط فرودین)، وکلای ناوالنی از درد شدید کمر و مشکلات جدی در پای راست ناوالنی خبر دادند. ۳۱ مارس (۱۱ فروردین)، معلوم شد که وی اعتصاب غذا کرده و خواستار اجازه ملاقات با پزشکان غیرنظامی شده است.  

پزشکان مسکو ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) نامه‌ای سرگشاده در مورد وضعیت بحرانی الکسی ناوالنی که در ۳۱ مارس به دلیل امتناع از پذیرش یک پزشک اعتصاب غذا کرده بود، منتشر کردند.
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید