به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛ افراد ناشناس یک خودروی نظامی را در استان درعا در جنوب سوریه با یک بمب دستی هدف قرار دادند که در آن پنج نیروی ارتش از جمله یک افسر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.
به گزارش رسانه‌های سوریه، این خودرو در مسیر خود بین دو شهرک نافعه و عین ذکر در غرب استان درعا در حرکت بود که هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
این در حالی است که این روزها در شهر درعا مذاکراتی برای ایجاد راه حل مسالمت آمیز اوضاع در آنجا جریان دارد و یک مرکز هماهنگی برای ساماندهی و برگزاری مذاکرات تشکیل شده است.
«عدنان مسالمه» سخنگوی کمیته مرکزی مذاکره  وابسته به مخالفان در درعا چند روز پیش گفت که یک توافق دو هفته‌ای برای آتش‌بس در استان درعا حاصل شده است.
دو روز پس از آغاز عملیات ارتش سوریه علیه تروریست‌های مسلح مستقر شهر درعا واقع در جنوب این کشور طرفین با میانجیگری روسیه حاضر به آتش‌بس ۴۸ ساعته شدند. 
اواخر تیرماه نیز «وادیم کولیت» هشدار داده بود که طبق گزارش‌هایی که در اختیار مرکز روسی آشتی قرار گرفته است، شبکه‌های تروریستی خفته‌ در شهرک‌های دیل، طفس، نافا، جاسم و الصنمین در استان درعا در حال جذب نیرو برای انجام اقدامات خرابکارانه هستند.
گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که دولت سوریه اقداماتی را برای تضمین امنیت در مناطق جنوبی سوریه انجام داده است و از جمله این اقدامات می‌توان به راه‌اندازی ایست‌های بازرسی برای بازرس وسایل نقلیه به منظور جلوگیری از انتقال تسلیحات به گروه‌های تروریستی و جلوگیری از وقوع حملات تروریستی اشاره کرد.
هدف صعودی جناح افزایشی قیمت طلا این است که مقاومت نزدیک به بالای ۱۸۰۰ دلار را رد کند. در مقابل جریان نزولی قیمت طلا…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari