به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور وزرا در روز سه‌شنبه در کمیسیون‌های تخصصی و فرعی گفت: این حضور در پی برنامه‌ریزی دقیق و بسیار خوبی بود که در مجلس صورت گرفت. وزرا در حضور خود در مجلس آخرین برنامه‌های خود را اعلام کردند و نمایندگان نیز سؤالات و ابهامات خود را مطرح کردند.

وی با اعلام اینکه کمیسیون‌های مجلس در حال تدوین جمع‌بندی خود از وزرای پیشنهادی دولت هستند، اظهار کرد: وضعیت بررسی‌ها تا شنبه به همه نمایندگان اعلام می‌شود و از صبح شنبه وارد پروسه بررسی رأی اعتماد به برنامه‌های کلی چهار سال رئیس‌جمهور و همچنین هرکدام از وزرا در صحن علنی مجلس خواهیم شد تا رأی اعتماد به آن ها داده شود.

عضو هیئت‌علمی رئیسه مجلس برنامه‌های اعلامی وزرا در مجلس را قابل‌قبول و مثبت ارزیابی کرد و افزود: البته نواقصی نیز در برنامه‌ها وجود داشته است که طبیعتاً وزرا تلاش کردند در کمیسیون‌ها آن نواقص را بپذیرند و رفع کنند.

وی به گزارش شفاهی رؤسای کمیسیون درباره حضور وزرای پیشنهادی دولت اشاره و بیان کرد: این گزارش‌ها حاکی از آن است که نمایندگان مجلس نکات اساسی را از دغدغه‌های مردم برای وزرا و ضرورت توجه و رسیدگی هرچه زودتر به آن ها بر اساس اولویت‌ها گوشزد کردند. این دغدغه‌ها در زمینه مقابله با بیماری کرونا و سامان‌دهی معیشت و ثبات بازار و قیمت‌ها بیش از هر موضوع دیگری است.

حاجی دلیگانی نمره 17 را به کل کابینه و نوع گفتار، صحبت و ارائه وزرا در کمیسیون‌ها از 20 داد و گفت: در صحن علنی مجلس، باتوجه‌به اینکه در منظر مردم قرار داریم، شفاف‌تر و روشن‌تر اظهار نظر‌ها صورت می‌گیرد و بررسی‌ها دقیق‌تر خواهد بود.
وی حضور وزرا در همه کمیسیون‌ها را موجب شناخت همه نمایندگان از وزرای پیشنهادی و برنامه‌های آن ها دانست و عنوان کرد: این مسئله سبب می‌شود ظرفیت و برنامه‌ریزی هر وزیر شناخته شود و در صحن علنی مجلس تصمیم صحیح‌تری نسبت به وزیر گرفته شود.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید