سهام اروپا در معاملات امروز پنج‌شنبه، تحت تأثیر گزارش فدرال‌رزرو آمریکا از صورتجلسه‌های ماه جولای این بانک، با سقوط سنگین ۲ درصدی روبرو شدند.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، سهام اروپا در معاملات امروز، پنج‌شنبه، تحت تأثیر گزارش فدرال‌رزرو آمریکا از صورتجلسه‌های ماه جولای این بانک، با سقوط سنگین ۲ درصدی روبرو شدند.
فدرال‌رزرو آمریکا دیشب صورت‌جلسه‌های اجلاس اخیر خود را منتشر کرد که نشان می‌داد اکثریت اعضای هیأت‌رئیسه بانک مرکزی آمریکا معتقدند در صورتی که داده‌های اقتصادی آینده نشان‌دهنده تداوم روند قدرت گرفتن اقتصاد باشد می‌توانند در سال جاری از حجم برنامه ماهانه خرید اوراق قرضه و تزریق پول به بازارهای مالی این کشور بکاهند.
این گزارش که نشان می‌داد احتمال این وجود دارد که برنامه‌های حمایتی در آمریکا و سایر نقاط جهان با بازگشت اقتصاد به سطح نرمال، حذف شوند باعث شد بازارهای سهام جهان تحت فشار قرار بگیرند.
شاخص پن‌یوروپین استاکس ۶۰۰ اروپا تا ساعت ۱۴:۲۲ به وقت تهران ۱.۹۷ درصد سقوط کرد.
داکس آلمان ۱.۸۲ درصد از ارزش خود را از دست داد، فوتسی انگلیس ۲.۰۷ درصد سقوط کرد و کاک فرانسه با سقوط سنگین ۲.۵۵ درصدی روبرو شد، در حالی که فوتسی میلان ایتالیا ۲.۰۲ درصد پایین آمد.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari