به گزارش اقتصادنیوز ، در حالی که در 15 روز معاملاتی مرداد ماه شاخص کل 12 روز صعودی را پشت سر گذاشت اما تنها در 5 روز شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم و در بسیاری از روزهای صعودی شاخص نقدینگی حقیقی از بازار خارج شد. 
مجموع تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی در مرداد 924 میلیارد تومان بود. به عبارت دیگر به طور میانگین روزانه 61 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است که نسبت به ورود روزانه 76 میلیارد تومان پول حقیقی در تیرماه یک تغییر جهت چشمگیر است.
روز یکشنبه 24 مرداد شاهد خروج پول حقیقی از بازار برای هفتمین روز متوالی بودیم. این در حالی است که در این 7 روز شاخص کل 94 هزار واحد رشد کرده است. در پایان معاملات روز 13 مرداد که 41 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی وارد بازار شد شاخص در سطح یک میلیون و 406 هزار واحد قرار داشت. در 7 روز کاری بعدی شاخص کل تنها در یک روز نزول کرد و در باقی روزها صعود کرد. 
تحلیل‌گران معتقدند بسیاری از سهام‌داران حقیقی که طی یک سال گذشته دچار زیان بوده‌اند در این روز که شاخص در کانال 1.4 میلیونی پیش‌روی کرد سبد سهام خود را به فروش رسانده‌ و به اصطلاح اقدام به سیو سود (save profit) کرده‌اند.
بورس
 
 
 
متوسط هفتگی قیمت یورو متشکل در هفته اخیر از هفته هشتم سال حدود ۱۷ درصد بالاتر بود. متوسط هفتگی قیمت یورو آزاد به کانال…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید