یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت افزایش منابع برای متناسب سازی حقوق و تورم گفت که در همین رابطه فروش نفت و خنثی سازی تحریم باید در دستور کار قرار گیرد.
بهروز محبی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: آقای رئیسی در دیدار با نمایندگان و در اظهاراتی که اخیرا داشتند بر ضرورت متناسب سازی حقوق و تورم تاکید کردند. در دولت گذشته اتفاقی افتاد و ما قله ای را در علوم پزشکی ایجاد کردیم که نتیجتا حقوق قابل توجهی به قسمتی از مجموعه علوم پزشکی پرداخت می شد. در ادامه اعضای هیات علمی دانشگاه ها خواستار همسان سازی شدند و بعد آموزش و پرورش این درخواست را مطرح کرد و این دومینو کماکان آغاز شد که کار درستی نبود.
وی افزود: اگر قرار است متناسب سازی صورت گیرد همانطور که رئیس جمهور تاکید کردند باید همه گروه های شغلی را شامل شود و این از الزامات کشور است.
نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: همین الان خانواده ای حقوق کارمندی چهار یا پنج میلیون تومان که زیر خط فقر است دریافت می کند و عادلانه نیست که در مقابل عده ای افزایش حقوق ۱۰، ۱۵ میلیون تومانی داشته باشند در حالیکه عده ای با حقوق حداقلی امرار معاش می کنند. پس این سخن درستی است که اگر قرار است اتفاقی بیفتد باید برای همه لحاظ شود.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: در آینده به واسطه شرایطی که ایجاد شده و توقعاتی که برای اقشار مختلف به وجود آمده حاکمیت و دولت باید بتوانند منابع را به صورت جدی افزایش دهند. این می تواند از مسیرهای متعدد، متنوع و متمایز انجام شود. مثل افزایش پایه مالیاتی و جذب مالیات از کسانی که سال ها فرار مالیاتی داشتند و در مقابل حذف برخی هزینه های غیر ضروری و فروش اموال دولت نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
محبی با بیان اینکه فروش نفت و خنثی سازی تحریم باید در دستور کار قرار گیرد، ادامه داد: کشور ما این ظرفیت را دارد و ما اگر بتوانیم این محاصره را چه در وین، چه در پکن و چه در کشورهایی که ارتباط راهبردی با ما دارند بشکنیم می توانیم این فضا را ایجاد کنیم.
انتهای پیام

source

توسط ecokhabari