هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
مقام های آمریکایی به آکسیوس گفتند که بنت قرار است پنجشنبه هفته آینده در کاخ سفید با بایدن دیدار کند.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته است که ایران محور اصلی دیدار وی با بایدن است. وی افزود: بررسی سیاست ما در قبال ایران به پایان رسید.
بنت ادامه داد که رویکرد مشارکت تل آویو و واشنگتن با هدف مقابله با فعالیت منطقه‌ای ایران و جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای است.
پایگاه خبری آکسیوس روز ۱۶ تیر ماه گزارش داد که بنت بازبینی بر روی سیاست تل آویو در قبال ایران را آغاز کرده تا پیش از دیدار با رییس جمهوری آمریکا به نتیجه برسد.
مقام های آمریکایی و صهیونیستی ابتدا تلاش کردند تا این دیدار را برای ماه ژوئیه (تیر- مرداد) برنامه ریزی کنند اما برنامه دیدار آنها به علت مشکلات سیاسی داخلی بایدن و بنت و افزایش آمار مبتلایان به کرونا به ماه اوت (شهریور) انتقال پیدا کرد.

صهیونیست‌ها بسیار نگران اوضاع افغانستان و پیامدهای گسترده تر عدم حضور آمریکا در منطقه هستند. دولت جدید رژیم صهیونیستی تا کنون در مورد انتقاد از دولت بایدن به صورت علنی خودداری کرده، اما با اینحال چندین مقام ارشد صهیونیستی به آکسیوس گفتند که از شکست بزرگ اطلاعاتی آمریکا شوکه شدند. 

به نوشته این وبگاه خبری، مقامات اسرائیلی امیدوارند که بحران افغانستان دولت بایدن را به تجدید نظر در خروج نیروهای آمریکایی از عراق و سوریه مجاب کند. همچنین آنها امید دارند که در کل این مساله بر روی دیدار رهبران تل آویو و واشنگتن که در راستای ایجاد وضعیت تازه در روابط دو طرف پس از ۱۲ سال نخست وزیری بنیامین نتانیاهو است، تاثیر گذار نباشد. 

به گفته یک مقام صهیونیستی آگاه، بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در روز ۶ اوت (۱۵ مرداد) درباره عقب نشینی بیشتر نیروهای آمریکایی از خاورمیانه ابراز نگرانی کرده است.
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari