به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ، ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه در پیام توییتری نوشت: من از طالبان خواستم که با اعمال خود نشان دهند که آنها همانطور که می گویند تغییر کرده اند. این به آنها بستگی دارد که ثابت کنند. فرانسه در کنار مردم افغانستان ایستاده است.
لودریان همچنین افزود: طالبان که  اکنون کنترل افغانستان را در دست گرفته است، بر اساس اقدام های  آنها برای حفظ آزادی های مستقر در این کشور مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.
وزیر امور خارجه فرانسه با توجه به سخنان ذبیح الله مجاهد در مورد احترام به حقوق مردم افغانستان گفت: آنها گفتند که می خواهند احترام و افتخار را به دست آورند، آنها اعلام کردند به حقوق بدست آمده در افغانستان در ۲۰ سال گذشته احترام خواهند گذاشت. آنها باید آن را نشان دهند.
لودریان تاکید کرد: ما به یک دولت واقعا فراگیر و جامع نیاز داریم که نشان دهد طالبان واقعا تغییر کرده است، بهترین اثبات که پایبندی آنها به سخنان خود را مشخص می کند این است که آنها اطمینان حاصل کنند که یک دولت انتقالی تشکیل خواهد شد، که نشان می دهد طالبان می خواهند از قانون پیروی کنند و به خشونت پایان دهند.
امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه نیز روز سه شنبه در نخستین  واکنش به تحولات اخیر در افغانستان و سقوط کابل و به قدرت رسیدن طالبان گفت: شورای امنیت سازمان ملل باید پاسخی منطقی و یکپارچه درباره تحولات افغانستان بدهد.
مکرون طی سخنان تلویزیونی افزود:افغانستان نباید مانند دو دهه پیش به پناهگاه تروریسم تبدیل شود.
وی ادامه داد: این برای امنیت و صلح بین المللی مسئله کلیدی است، ما همه تلاش خود را برای همکاری با روسیه، ایالات متحده و اروپا انجام خواهیم داد زیرا منافع ما یکسان است.
مکرون  گفت که وی با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس که یکی از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد است، گفت و گو کرد.
مکرون  با اظهار نگرانی در مورد احتمال سرازیر شدن سیل مهاجران افغان به کشورهای اروپایی گفت: فرانسه، آلمان و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا پاسخی قوی، هماهنگ و متحد برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی به اروپا ارائه خواهند کرد.
در روزی که گذشت بیت کوین و طلا اندک کاهشی داشتند اما توانستند ضررهای گذشته را جبران کنند.
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید