نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: وزیر پیشنهادی صمت، ۲۷ برنامه تحولی که برای تحقق هر یک زمان‌بندی مشخصی نیاز است، برای وزارتخانه صنعت، معدن، تجارت تشریح کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، غلامرضا منتظری در تشریح دستور کار امروز(سه‌شنبه) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نشست کمیسیون در خصوص بحث و بررسی برنامه‌های حجت‌الله عبدالملکی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حسین باغگلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و سیدرضا فاطمی امین وزیر پیشنهادی صمت بود، که با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: در ابتدای نشست امروز عبدالملکی خلاصه‌ای از برنامه‌های خود را برای وزارت تعاون در کمیسیون فرهنگی ارائه داد.
این نماینده مجلس یازدهم تاکید کرد: در این جلسه وزیر پیشنهادی برنامه‌هایی در حوزه اشتغال و بهبود تولید و فضای کسب و کار، ثبات اقتصاد کلان، کاهش مشاغل غیررسمی و افزایش ضریب پایداری مشاغل، رسیدگی به وضعیت بازنشستگان،معلولان، سالمندان، بیمه‌های درمانی، انتخاب مدیران جهادی برای اداره امور استانها ارائه داد.
منتظری اظهار کرد: وزیر پیشنهادی با بیان گستردگی وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد در کنار انتخاب مدیران شایسته و اصلح برای معاونت هر استان، باید یک برنامه راهبردی با توجه به شرایط هر استان پیش بینی شود.
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی افزود: در ادامه جلسه امروز کمیسیون فرهنگی، باغگلی وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون حضور داشت و برنامه‌های کاری خود را برای این وزارتخانه را تشریح کرد.
منتظری ادامه داد: وزیر پیشنهادی با اشاره به مشکلات آموزش و پرورش عنوان کرد که مسائل ومشکلات آموزش و پرورش به صورت لاینحل باقی مانده است و عملکرد این وزارتخانه نیازمند یک بازنگری و تغییر و تحول جدی است.
وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های وزیر پیشنهادی تقویت ‬مدارس دولتی و اعلام بسته تبعیض مثبت برای مناطق محروم، بازگشت ‬به اصل رایگان بودن آموزش، مردمی‬ کردن آموزش و پرورش بر پایه نظارت مردم بر سیستم آموزشی و خدمات مدارس، پیگیری طرح رتبه بندی فرهنگیان، مخالفت با خصوصی سازی در آموزش و پرورش بود و در ادامه نمایندگان سوالات خود را از باغگلی مطرح کردند.
منتظری با اشاره به حضور وزیر صمت در کمیسیون فرهنگی اظهار کرد: نشست پایانی امروز کمیسیون فرهنگی با حضور فاطمی امین برگزار شد که از سوی رئیس جمهور دولت سیزدهم برای سکانداری وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی شده است. وی با ارائه مهمترین برنامه کاری خود در این جلسه در ادامه پاسخگوی سوالات اعضای کمیسیون بودند.
نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: وزیر پیشنهادی در این جلسه با آسیب شناسی مباحث موجود در وزارتخانه صمت برنامه‌های متعددی را برای این وزارتخانه بیان کرد و حدود ۲۷ برنامه تحولی که برای تحقق هر یک زمان بندی مشخصی نیاز است، برای وزارتخانه متبوعش تعریف کرد.
وی ادامه داد: وزیر پیشنهادی اعتقاد راسخی دارند که آثار تحولی در وزارت صمت باید در زندگی مردم دیده شود، در ادامه این جلسه اعضای کمیسیون عنوان کردند که بسیاری از مسائل معیشتی و رفاهی مردم به عملکرد این وزارتخانه گره خورده است و بایستی برنامه‌ها به گونه‌ای ارائه شود که شاهد کاهش هزینه‌های زندگی مردم باشیم.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: در ادامه این نشست، فاطمی امین وزیر پیشنهادی برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خود را برای ساماندهی حوزه فولاد، خودرو، تنظیم بازار، صادرات، معدن ارائه کردند.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید