به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ علیرضا محمدی کرجی‌ران درباره اقدامات صورت گرفته در حوزه مهندسی سواحل و بنادر استان هرمزگان از ابتدای سال جاری تا نیمه مردادماه، اظهار کرد: اهم این  اقدامات نظارت بر ساخت و صدور مجوز بهره‌برداری، پیگیری پرونده‌ها مربوط به ساخت و سازها و همچنین تداوم عملیات‌های هیدرو گرافی در سرزمین اصلی و جزایر استان بوده است.
وی افزود: در بخش نظارتی بررسی و نظارت بر ساخت و صدور مجوز بهره‌برداری از بزرگترین ترمینال نفت خام کوه مبارک (شهرستان جاسک) و نیز نظارت بر احداث کانال‌های آبگیر مزارع پرورش میگو در جزیره قشم بوده است.
 مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نظارت بر ساخت و صدور مجوز بهره‌برداری تاسیسات دریایی شرکت سوخت‌رسانی سلخ قشم را از دیگر اقدام مهم در حوزه نظارتی عنوان کرد و افزود: یکی ازموارد بسیار حاضر اهمیت و مورد توجه پیگیری 81 پرونده و چک لیست برای صدور  مجوز بهره‌برداری است که این امر  نیز با تدوین یک برنامه نظام مند و مشارکت دستگاه‌های ذیربط در دست انجام است.
محمدی کرجی‌ران به انجام حدود 12000 کیلومتر هیدروگرافی اشاره و تصریح کرد: این مقدار هیدروگرافی انجام شده 16 بندر در سرزمین اصلی و جزایر استان را در بر گرفته که با سیستم‌های تک پرتوی و چند پرتوی به  اجرا درآمد.
وی یادآور شد: تدوین راهبری جهت اتمام‌ مطالعات فاز 2 طرح جامع مجتمع بندری شهید رجایی و اخذ مصوبه از هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی و ابلاغ به تمام ذی نفعان در حوزه دریایی و بندری هرمزگان دیگر اقدامی است که در اداره مهندسی سواحل و بنادر استان به انجام رسید.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید