تاکنون برخی تشکل‌های صنعتی از وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت (صمت) حمایت کردند و در مجموع به دلیل سوابق فاطمی امین در این وزارتخانه، نگاه به او مثبت به نظر می‌رسد.
به گزارش ایسنا، سیدرضا فاطمی امین، وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در دولت سیزدهم، متولد سال ۱۳۵۳ و دارای مدرک مهندسی الکترونیک، مهندسی سیستم های اقتصادی و اجتماعی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی مدیریت راهبردی دانش (در مرحله اخذ دانشنامه) بوده و معاونت برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونت برنامه ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن و عضویت هیات عاملی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مشاور وزیر و رئیس ستاد تحول صنایع و معادن،  مدیرعاملی سازمان اقتصادی رضوی و مجری‌گری طرح نوسازی خودروهای فرسوده را در کارنامه خود دارد.
همچنین سابقه عضویت در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و تهران، عضویت در شورای پژوهشی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، عضویت کارگروه تخصصی صنعتی‌سازی ساختمان و مسکن (در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران)، ریاست کمیسیون صنایع، معادن و ارتباطات شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، عضویت و دبیری ستاد سرمایه‌گذاری و اشتغال وزارت صنایع و معادن، عضویت کارگروه اجرای قانون ارتقای کیفی تولید خودرو و سایر تولیدات صنعتی و عضویت در کمیته عالی پدافند غیرعامل وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمله دیگر سوابق او است.
تاکنون خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و همچنین جوانان، اتاق اصناف تهران و برخی تشکل‌های صنعتی از او اعلام حمایت کرده اند.
برای مثال سید عبدالوهاب سهل‌آبادی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت، در نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سوابق فاطمی امین را در دوران تصدی مسئولیت‌های مختلف در این وزارتخانه، پیش و پس از ادغام آن، به‌ویژه در تدوین طرح تحول اقتصادی و معاونت برنامه‌ریزی، موفق توصیف کرده‌اند.
خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان نیز در نامه‌ای انتخاب فاطمی امین برای “بزرگترین نهاد جریان ساز اقتصادی کشور که در گذشته با مشکل عدم برنامه‌ریزی صحیح مدیریت چرخه تولید مواجه بوده” را هوشمندانه توصیف کرده است.

اتاق اصناف تهران نیز طی بیانیه‌ای از فاطمی امین  به عنوان یک متخصص در عرصه تشکل‌های بخش خصوصی و دارای شناخت کافی و وافی با دیدگاه‌های توسعه محور در عرصه های فوق یاد کرده و اتاق بازرگانی ایران نیز روز گذشته در نشستی که با این وزیر پیشنهادی داشته از او حمایت کرده است.
انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی ایران و انجمن صنفی کارخانجات ماکارونی ایران نیز دیگر تشکل‌های صنعتی هستند که حمایت خود را از وزیر پیشنهادی صنعت اعلام کرده‌اند.


انتهای پیام

source

توسط ecokhabari