هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
سید نظام الدین موسوی اظهار کرد: جلسه روز شنبه مجلس برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد. در این جلسه نمایندگان برای مخالفت و موافقت با برنامه، خط مشی، اصول کلی و ترکیب هیات وزیران و هر کدام از وزیران به تفکیک ثبت نام خواهند کرد.
وی افزود: شور اول ما در مورد برنامه کلی دولت است که رئیس جمهور ضمن تشریح آن و معرفی وزرای پیشنهادی از ترکیب هیات وزیران دفاع خواهد کرد، سپس ۵ مخالف و ۵ موافق به ترتیب یک مخالف و یک موافق هر کدام ۱۵ دقیقه راجع به ترکیب هیات وزیران صحبت خواهند کرد و نهایتا رئیس جمهور یا نماینده وی به مطالب مطروحه پاسخ می دهند که نطق اولیه رئیس جمهور و دفاعیات مجموعا باید دو ساعت و نیم باشد.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس اضافه کرد: شور دوم ما بررسی جداگانه صلاحیت وزرای پیشنهادی به ترتیب حروف الفبای وزارتخانه ها خواهد بود، قبل از صحبت های مخالف و موافق هر وزیر، گزارش کمیسیون یا کمیسیون های مرتبط با آن وزارتخانه قرائت خواهد شد. اگر گزارش یک کمیسیون تخصصی ارائه شود ۱۰ دقیقه و اگر بیش از یک کمیسیون تخصصی باشد هر کمیسیون ۵ دقیقه گزارش می دهد که در مورد هر وزیر دو مخالف و دو موافق به ترتیب یک مخالف و یک موافق هر کدام ۱۵ دقیقه صحبت می کنند و بعد وزیر یا در صورت صلاحدید رئیس جمهور ۳۰ دقیقه از وزیر مربوطه دفاع می کنند یا می توانند این وقت را ترکیب کنند. همچنین رئیس جمهور می تواند با استفاده از وقت وزیران در پایان بطور یکجا از همه آنها دفاع کند و نهایتا رای گیری و اعلام نتایج آرا را خواهیم داشت.
موسوی با بیان اینکه جلسات رای اعتماد احتمالا از شنبه تا سه شنبه برگزار خواهد شد، گفت: این جلسات در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار خواهد شد و در این مدت مجلس نطق و دستور ندارد و جلسات صرفا به موضوع رای اعتماد اختصاص خواهد داشت.
آغاز جلسات بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی از روز شنبه+روال جلسات رای اعتماد
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید