به گزارش اقتصادنیوز، “خریدار کم است. فروشنده ها هم اگر پول واجب نباشند ترجیح می دهند تا روشن شدن وضعیت بازار مسکن احتیاط کنند و ریسک فروش را قبول نمی کنند.” این سخنان فعالان بازار مسکن است. با وجود آن که آمارهای بانک مرکزی از رشد قیمت مسکن حکایت دارد اما فعالان بازار مسکن می گویند رشد قیمت در این چند ماه نداشته اند اما برخی از فروشندگان که قبلا انعطاف بیشتری برای فروش نشان می دادند  حالا بیشتر بر روی قیمت هایشان پافشاری می کنند.برخی با توجه به گران شدن هزینه های ساخت منتظر جهش بالای قیمتی هستند ، هرچند که بسیاری از کارشناسان این پیش بینی را بعید می دانند .
در فایل های فروش دوباره رنگ سبز ( فایل هایی که زیر قیمت بازار پیشنهاد شده اند ) غلبه پیدا کرده است اما هنوز نوسازها در لیست قرمز (فایل هایی که بیش از نرخ میانگین منطقه پیشنهاد شده اند) قرار دارند .بازار بهار و دو ماهه نخست تابستان نزدیک به هم است .
1000
 بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی بانک مرکزی در تیرماه میانگین قیمت معاملات انجام شده برای یک مترمربع آپارتمان بیش از 30 میلیون تومان بوده و این رقم نسبت به خرداد ماه 1.26 درصد رشد داشته است .
اما در این ماه مناطقی هم با کاهش قیمت رو به رو بودند ، منطقه یک بیشترین ریزش قیمت را با رشد منفی 6.44 درصدی نسبت به خرداد ماه داشت . میانگین قیمت در این منطقه متری 62 میلیون تومان است . هرچند در فایل های فروش این منطقه کم تر آپارتمانی که زیر متری 75 میلیون تومان پیشنهاد قیمتی داده باشد پیدا می کنیم . مناطق 8 ( 0.34-) ،منطقه 11 ( 3.28-) ،منطقه 12 ( 1.66-)،منطقه 15 ( 1.93-) ،منطقه 17 (2.72-) ،منطقه 19 (2.86-)  و  منطقه 21(1.38-)  هم در تیرماه نسبت به آخرین ماه فصل بهار کاهش قیمت را تجربه کرده اند .
برخی مناطق هم افزایش قیمتی بیشتری از میانگین رشد اعلام شده را تجربه کرده اند که منطقه 22 بیشترین رشد قیمت را با افزایش 14.92 درصدی داشت .
1001
با وجود کاهش قیمت ها در برخی از مناطق و افزایش فایل های مناسب اما هنوز بازار مسکن کم مشتری است . بسیاری از مناطق ریزش معاملات را در تیرماه نسبت به خرداد ماه تجربه کردند . هرچند که سه منطقه یک ، دو و سه هر سه افزایش معاملات را داشتند اما منطقه 4 ،7،8،12،13،15،16،17،18،20،21و 22 کاهش معاملات را نسبت به ماه خرداد داشتند .
منطقه 20 با کاهش 37.65 درصدی بیشترین ریزش مشتری را در تیرماه نسبت به ماه گذشته داشت . بررسی های میدانی نشان می دهد دومین ماه تابستان رویه ای مشابه تیرماه را دنبال کرده است . قیمت ها تقریبا ثابت و معاملات اندک .  
در اکوایران ببینید : ملک در ترکیه بخریم ؟

اقتصاد نیوز:گزارش وازرت صمت نشان می دهد: تولید پنج محصول در ایران خودرو متوقف شده است.پژو ۲۰۶ تیپ پنج،سمند سورن، پژو…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari