به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از یونایتد نیوز، اقتصاد دنیا به دنبال رکود 3.8 درصدی در 2020 بخاطر همه‌گیری کرونا، 5.3 درصد در 2021 رشد خواهد داشت. نرخ رشد اقتصاد در سال جاری میلادی حتی بهتر از رشد اقتصادی در 2011 پس از رکود مالی جهانی خواهد بود.
طبق گزارش موسسه دان اند برادستریت هند در مورد دورنمای اقتصاد جهان، شاخص‌های حساسیت مصرف‌کنندگان و کسب و کار در کشورهای دارای نرخ بالای واکسیناسیون بهبود یافته است.
در این گزارش آمده است اختلاف در برنامه‌های واکسیناسیون در کشورهای توسعه یافته و در حال ظهور در دورنمای رشد اقتصادی آنها هم تاثیر گذاشته است.
 در حالی که 40 درصد از جمعیت کشورهای پیشرفته کاملا واکسینه شده‌اند، پوشش واکسیناسیون در اقتصادهای در حال توسعه تنها 11 درصد است.
این موسسه اعلام کرد علی رغم رشد اقتصادی در ماه های اخیر، توقف طرح‌های محرک اقتصادی بر جریان نقدینگی کسب و کارها و ترازنامه‌ها در میان شرکت‌های آسیب‌پذیر کوچک و متوسط تاثیر خواهد گذاشت.
طبق گزارش این موسسه :«تقاضای داخلی که پیش‌برنده فعالیت اقتصادی بدون در نظر گرفتن صادرات است، 13.8 درصد در آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی نسبت به سال قبل افزایش یافته است. این رقم برای اسپانیا 20.4 درصد و در هنگ کنگ 8.9 درصد بوده است. البته متوسط رشد سالانه طی دو سال گذشته هنوز هم پایین تر از سطح قبل از بحران کرونا در تمامی موارد است».
انتهای پیام/34 

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید