معاون مرکز مدیریت راه‌های کشور از کاهش بیش از ۳۰ درصدی تردد بین استانی در استان‌های گیلان، مازندران، خراسان رضوی و شمالی، قزوین، قم، کرمانشاه، تهران و البرز خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، مهدی مخبر افزود: بر اساس آمار دوربین‌های نظارت تصویری مرکز مدیریت راه‌های کشور، روز گذشته ۲۴ مرداد یک میلیون و ۶۶۵ هزار و ۲۴۵ تردد بین استانی در سراسر کشور صورت گرفت که در مقایسه با آمار متوسط مرداد ماه یک درصد افزایش و در مقایسه با آمار مشابه سال قبل ۱۷ درصد کاهش داشته است.
وی اضافه کرد: از روز ۲۳ مرداد که ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت‌های ترددی را اعلام کرد، شاهد تخلیه ۷۹ هزار خودرو از استان‌های تهران و البرز بودیم که این پلاک‌ها مشمول جریمه و اعمال مقررات از سوی راهنمایی و رانندگی قرار خواهند گرفت.
معاون مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: پلیس راه در برخی محورها به صورت فیزیکی نیز اعمال محدودیت و قانون می‌کند که این امر، منجر به ترافیک مقطعی در برخی محورها شده است.
وی گفت: روز گذشته استان مازندران شاهد انباشت ترافیک ۳ هزار و ۷۲۷ خودرو با پلاک غیر بومی بود و هزار و ۶۰۲ خودروی غیر بومی هم وارد استان گیلان شد.
به گفته معاون مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، امروز محور چالوس به دلیل عملیات راهداری تا ساعت ۱۷ مسدود است و در محور هراز در محدوده مشا و پلور نیز به دلیل ایجاد گیت نظارتی پلیس، در مقاطعی ترافیک داریم.
وی افزود: در آزادراه قزوین – رشت در محدوده رودبار، در آزادراه کرج – قزوین در محدوده نظرآباد، در آزادراه تهران – ساوه در محدوده پرند، و در محور فیروزکوه – قائم شهر در محدوده گردنه گدوک شاهد ترافیک به دلیل ایجاد گیت نظارتی پلیس هستیم.
به گفته مخبر، روز گذشته در محور تهران – کرج شاهد تردد ۱۳۸ هزار و ۸۰۶ خودرو بودیم که نسبت به متوسط مرداد ماه ۱۱ درصد افزایش داشت و در محور کرج – قزوین نیز ۴۵ هزار و ۷۶۵ خودرو تردد داشتند که ۳۰ درصد افزایش یافت، اما در محور چالوس و هراز به ترتیب ۷۸۰۰ خودرو و ۱۲ هزار و ۳۵۷ خودرو تردد کردند که به ترتیب ۱۱ و ۶ درصد نسبت به متوسط مرداد ماه سال جاری کاهش یافتند.
وی افزود: میزان تردد روز گذشته نسبت به متوسط مرداد ماه در محور فیروزکوه ۱۱ درصد افزایش یافت، اما در محور تهران – ساوه ۵۸ درصد و در محور تهران – قم هم ۵ درصد کاهش یافت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید