به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،احمد مسعود، فرزند احمد شاه مسعود، قهرمان ملی افغانستان به پنجشیر رفته است و می‌گوید حاضر است به خاطر صلح در افغانستان خون پدرش را فراموش کند و در مقابل، ثبات و امنیت را در کشورش ببیند.  
وی در گفت‌وگو با شورای آتلانتیک تاکید می‌کند که افغان‌ها نمی‌خواهند خود را تسلیم خواست تروریسم کنند اما آماده‌اند تا دولتی جامع با طالبان از طریق مذاکرات سیاسی داشته باشند.
به نقل از شفق نیوز، ولایت پنجشیر یکی از ۳۴ ولایت افغانستان است و تعداد ساکنانش به ۱۵۰ هزار تن می‌رسد که ۹۸.۹ درصد آنها تاجیک هستند.
در همین حال گزارش شده نیروهای دولتی افغانستان و گروه‌های مسلح مخالف طالبان در طول خط مرزی پنجشیر مستقر شده‌اند و ممکن است این ولایت بار دیگر دژ مقاومت در برابر طالبان شود.
در پنجشیر حدود ۲۰ پایگاه نظامی وجود دارد در حالیکه طی درگیری‌ها با طالبان در گذشته، تنها هشت پایگاه نظامی وجود داشت.
در سپتامبر ۱۹۹۶ بعد از تسلط افراد مسلح بر کابل نیروهای دولتی و برهان‌الدین ربانی، رئیس جمهوری اسبق در پنجشیر پناه گرفتند، جایی که  نیروهای مقاومت در برابر طالبان اجازه تسلط بر این ولایت را ندادند. 
R70zPM4q1HZl
 
ارزش کل بازار ارزهای رمزنگاری شده در روز شنبه به بیش از ۲ تریلیون دلار رسید این اتفاق اولین بار از اواسط ماه مه بوده اس…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید