به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، شرکت گازپروم نفت روسیه این توانایی را خواهد داشت که به سرعت تولید نفت خام خود را در راستای قرارداد اوپک پلاس برای افزایش تولید ،بالا ببرد.
این شرکت اعلام کرد چاه‌های نفتی بسیاری دارد که تولید در آنها به خاطر سهمیه پایین تولید اوپک پلاس کاهش یافته است. به علاوه، بسیاری از چاه‌های این شرکت از سال گذشته میلادی بدون استفاده مانده‌اند.
شرکت‌ گازپروم نفت سال گذشته تولید نفت خود را 4 درصد طبق قرارداد اوپک پلاس پایین آورد. ولی این شرکت یکی از از نقاط قوت روسیه برای افزایش تولید است چون قصد دارد تولید را در چندین میدان نفتی تقویت کند.
روسیه در حال حاضر 9.6 میلیون بشکه در روزنفت خام و 900 هزار بشکه میعانات گازی تولید می‌کند. میعانات گازی از قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس معاف هستند.
تولید نفت روسیه در ماه ژوئیه برای اولین بار پس از سه ماه، به دنبال پایان فصل تعمیرات و نگهداری میادین نفتی و همچنین افزایش تولید اوپک پلاس، بالا رفت.
الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد این کشور در ماه ژوئیه صددرصد به قرارداد اوپک پلاس پایبند بوده است و تولید خود را در ماه اوت 100 هزار بشکه در روز افزایش می دهد.
روسیه طبق این قرارداد می‌تواند تا ماه مه 2022، تولید خود را به 10.5 میلیون بشکه در روز برساند و بعد تا 11.5 میلیون بشکه افزایش دهد.
انتهای پیام/30

source

توسط ecokhabari