نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی صلاحیت وزرای دفاع و ارتباطات در جلسه امروز(دوشنبه، ۲۵ مرداد) کمیسیون بودجه خبر داد.
سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به حضور وزرای پیشنهادی دفاع و ارتباطات و فناوری در جلسه بعد ازظهر امروز کمیسیون، گفت: امیر سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی در اولین جلسه نوبت عصر کمیسیون، حضور یافت و ضمن تشریح برنامه‌ها و رویکردهای خود، به سئوالات و دغداغه‌های مردمی پاسخ داد.
وی ادامه داد: امیرسرتیپ آشتیانی از یادگاران دوران دفاع مقدس، از فرماندهان ارتش و شناخته‌شده در میان نیروهای مسلح و مورد اعتماد است و امروز در برنامه‌های خود ضمن اشاره به اسناد بالادستی اعلام کرد، تمامی برنامه‌ها و رویکردهای خود در خصوص وزارت دفاع را با اسناد تقویت موانع دفاعی کشور، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، برنامه پنج‌ساله ششم توسعه و سند چشم‌انداز تطبیق داده است.
میرتاج‌الدینی تاکید کرد: وزیر پیشنهادی دفاع در برنامه کاری خود ارتقاء عوامل تولید فناورانه قدرت دفاعی کشور را مدنظر قرار داده به نحوی که برتری کشورمان حفظ شود و همچنین از جهت پهپادی، پدافند هوایی و موشکی برای مقابله با تهدیدات نوین، توسعه قابلیت‌ها و توانمندی‌های فناورانه در حوزه فضایی، زیستی و سلامت دفاعی نیز برنامه‌های خود را ارائه کرد.
نماینده مردم تبریز اضافه کرد: نمایندگان نیز در این نشست در خصوص شرکت‌های بسیار زیادی که با وزارت دفاع کار می‌کنند، مطالبی را مطرح و بر این نکته تاکید داشتند که این وزارتخانه امکان مشارکت برای بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف را فراهم بیاورد و حق بهره‌برداری برابر را برای همه حوزه‌ها مخصوصا در تمام شهرها و استان‌ها ایجاد کند و تنها این واحدهای تولیدی، در برخی استان‌ها متمرکز نشوند و در مناطق محروم هم مورد توجه قرار بگیرند.
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: نمایندگان در بخش دیگری از مطالب خود به برخی اختلافات حقوقی میان مردم و زیرمجموعه‌های نیروهای مسلح اشاره و اظهار کردند، مردم برای حل مشکلات خود مسیر طولانی را طی می‌کنند و وزارت دفاع با یک برنامه‌ریزی خوب به نحوی عمل کند که حقی از مردم ضایع نشود. در مجموع نظر اعضای کمیسیون نسبت به امیر سرتیپ آشتیانی مساعد بود.
وی با اشاره به حضور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری در دومین نشست نوبت عصر کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: عیسی زارع‌پور دارای تحصیلات عالی دکتری و پسادکتری در رشته علوم و مهندسی کامپیوتر و نسل جدید شبکه‌های رایانه‌ای است و در رشته‌های متناسب با وزارت ارتباطات، موفق به دریافت ۹ جایزه علمی و پژوهشی در طول دوره دکتری خود شده است. همچنین در دوره مسئولیت خود در قوه قضائیه به عنوان رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات این قوه، موفقیت‌های خوبی را کسب کرده به نحوی که ۳۰ درصد از میزان مراجعات حضوری در این دستگاه را کاهش داده است.
نماینده مردم تبریز اظهار کرد: وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری در خصوص چشم‌انداز و هدف خود در این وزارتخانه به استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات و ارتباطات و ظرفیت‌های فضای مجازی برای رسیدن به ایرانی هوشمند در تراز انقلاب اسلامی در افق ۱۴۰۴ با رویکرد ایجاد شفافیت، مبارزه با فساد، ارتقاء کارآمدی و بسط عدالت شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت‌های ارتباطی طی دو سال آینده اشاره کرد.
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: عیسی‌پور در ادامه سخنان خود به پوشش اینترنتی پرسرعت تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار اشاره و اعلام کرد، برای حفظ حریم خصوصی و امنیت فضای تبادل اطلاعات و ایجاد فضای امن برای کسب و کار، برنامه‌های مدونی را تدوین کرده و اقتصاد دیجیتالی را که اکنون از ۴ درصد از این فضا برخوردار است را، به ۱۰ درصد خواهد رساند.
میرتاج‌الدینی تاکید کرد: وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اظهار کرد، ضمن رفع دیوار بلند بی‌اعتمادی میان مردم و حوزه ارتباطات و فناوری، شتاب‌دهی رشد صنعت فضایی را در دستور کار خود دارد و اپراتور بخش خصوصی ماهواره برای اینترنت را فعال خواهد کرد.
وی اظهار کرد: نمایندگان نیز سئوالات خود را در حوزه ارتباطات و فناوری مطرح کردند و در نهایت با توجه به برنامه‌های ارائه شده، این وزیر پیشنهادی را در رویش گام دوم انقلاب در حوزه ارتباطات موثر دانستند.
انتهای پیام

source

توسط ecokhabari