به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی ارتش، داروخانه مختص بیماران کرونایی صبح امروز سه‌شنبه با حضور غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهور و امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در میدان حر افتتاح شد.
این داروخانه پیرو دستور اکید فرمانده معظم کل قوا مبنی بر حضور همه‌جانبه نیرو‌های مسلح در عرصه مقابله با ویروس کرونا، از سوی نیروی زمینی ارتش احداث شد.
داروخانه ویژه بیماران کرونایی در مساحتی بیش از هزار متر ظرف ۴۸ ساعت احداث شد تا مراجعه‌کنندگان و دریافت‌کنندگان دارو‌های کرونایی به سهولت اقدام به تهیه اقلام دارویی مورد نیاز کنند.
امیر حیدری: احداث بیمارستان تنفسی در گیلان/ برپایی ۱۴ پایگاه سلامت در نقاط مختلف کشور
امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در این مراسم اظهار داشت: احداث این داروخانه را به همرزمان عزیزم که حماسه دیگری آفریدند و ظرف ۴۸ ساعت با ساخت این مجموعه بزرگ رکورد زدند، تبریک و خسته نباشید می‌گویم.
وی ادامه داد: این داروخانه که مخصوص بیماران کرونایی است، ذیل داروخانه ۲۹ فروردین ساخته شده و داروخانه ۲۹ فروردین مورد اعتماد مردم و سامانه دارویی کشور است.
فرمانده نزاجا با اشاره به بازدید رئیس جمهور از داروخانه ۲۹ فروردین گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی رئیس جمهور مردمی، دلسوز و ولایتمدار به این مجموعه تشریف آوردند و از کارکنان این داروخانه قدردانی کردند و ما نیز به احترام حضور رئیس محترم جمهوری و به‌منظور تکریم ارباب‌رجوع این مجموعه راه اندازی کردیم.
امیر سرتیپ حیدری با اشاره به اقدامات نزاجا در عرصه مقابله با ویروس کرونا عنوان کرد: نیروی زمینی ارتش از آغاز شیوع این ویروس با روحیه آفندی و جهادی جهت مبارزه وارد عرصه شد و در این رابطه ۲۸ بیمارستان و ۱۲ هزار کادر پزشکی و درمانی خود را به کار گرفت.
فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: نیروی زمینی توانست با امر فرمانده معظم کل قوا مبنی بر حضور مضاعف نیرو‌های مسلح در حوزه مقابله با بیماری کرونا، در این عرصه با خلاقیت، نوآوری و خدمت‌گزاری ویژه عرصه مبارزه با کرونا را به فرصت تبدیل کند.
وی افزود: ما به سطحی از توانمندی رسیده‌ایم که در ظرف پنج روز یک بیمارستان تنفسی را احداث و تجهیز می‌کنیم و تاکنون در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و اصفهان بیمارستان تنفسی احداث کرده‌ایم؛ همچنین در آینده نزدیک در استان گیلان نیز یک بیمارستان تنفسی احداث خواهیم کرد.
امیر سرتیپ حیدری خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در ۱۴ نقطه از سراسر کشور پایگاه سلامت و در سه نقطه از تهران نیز مرکز واکسیناسیون سیار و ثابت را احداث کرده‌ایم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: همچنین در هر استانی که از ما درخواست شده، نقاهتگاه و مراکز پسا بیمارستانی احداث می‌کنیم و تاکنون ۹ مرکز نقاهتگاهی در سطح کشور ایجاد کرده‌ایم.
اگر برجام بدون رسیدگی به بررسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی احیا شود و ایران همچنان نسبت به پاسخ به تحقیقات آژانس…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari