به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، در پی افزایش فروش ارز در میان شهروندان روسی، بانک مرکزی روسیه روز پنجشنبه 196 میلیون دلار آمریکا در بازار داخلی این کشور خریداری کرد.
این بانک اعلام کرد که مردم روسیه در نیمه اول سال 2021 بیشتر از گذشته اقدام به تبادل ارز کرده اند. کانال تلویزیونی ایزوستیا گزارش داد که حجم مبادلات ارزهای خارجی در ماه ژوئن در مقایسه با سال گذشته 29 درصد افزایش یافته است و میانگین چک به 1000 دلار رسیده است.
بر اساس این گزارش، روس ها در این دوره شش ماهه تمایل بیشتری به تبدیل پس اندازهای دلاری خود به سایر ارزها داشته اند، به طوری که فروش آن در مقایسه با سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است.
این در حالی است که خرید ارز آمریکا در دوره ژانویه تا ژوئن 2021، 24 درصد کاهش یافته است.
وضعیت برای ارز یورو متفاوت است به طوری که روس ها این ارز را 22 درصد کمتر از سال 2020 فروخته اند و 29 درصد بیشتر خریده اند.
حجم ارز فروخته شده در بازار داخلی این کشور در 6 ماهه اول سال 2021 بالغ بر 1.685 تریلیون روبل (22.27 میلیارد دلار) بود.
در همین حال ، بانک مرکزی روسیه نیز از افزایش فروش ارز به افراد غیر مقیم خبر داد. بر اساس داده های این تنظیم کننده در مورد خطرات بازار مالی، آنها در ماه ژوئیه 61 میلیارد روبل ارز بین المللی در بازار روسیه خریداری کردند.
 بانک مرکزی اعلام کرد: در معاملات بورس، تقاضا برای ارز از سوی افراد غیر مقیم افزایش یافت. با این وجود، به طور کلی، نقدینگی ارزی در ماه ژوئیه وجود نداشت، روبل در برابر دلار و یورو در پایان این ماه تقویت شد.
انتهای پیام/
 

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید