قیمت طلا به علت افزایش اندک قیمت دلار، از بالاترین رقم یک هفته گذشته فاصله گرفت و 1776.22 دلار در هر اونس فروخته شد.
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا به علت افزایش اندک قیمت دلار، از بالاترین رقم یک هفته گذشته فاصله گرفت، هرچند افت شاخص کالای مصرفی در آمریکا، برخی نگرانی ها در مورد اعمال زودهنگام سیاست های انقباضی فدرال رزرو را کاهش داد.
هر اونس طلا با 3 دلار و 52 سنت کاهش نسبت به جلسه گذشته بازارهای جهانی 1776.22 دلار فروخته شد. طلا در ساعات اولیه معاملات به بالاترین رقم از 6 آگوست برابر با 1782.40 دلار رسیده بود.
شاخص دلار حدود 0.1 درصد افزایش یافت. این شاخص در جلسه گذشته به کمترین رقم در یک هفته گذشته رسیده بود.
هارشال باروت، تحلیلگر و محقق ارشد بازار گفت در حال حاضر، این انتظار وجود دارد که فدرال رزرو ممکن است برنامه خرید اوراق قرضه خود را به شدت کاهش ندهد یا با توجه به افزایش مداوم موارد ابتلا به ویروس کرونا، جدول زمانی اولین اقدام خود را تغییر دهد.
وی افزود: نوسان شدید قیمت در روز جمعه نیز سبب شد تا مقداری برداشت سود در معاملات امروز صورت گیرد.
پس از اینکه آمارها نشان داد کالاهای مصرفی آمریکا در اوایل ماه آگوست به کمترین میزان در یک دهه گذشته رسیده است، قیمت طلا در روز جمعه 1.5 درصد رشد کرد و نگرانی سرمایه گذاران از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را تسکین داد.
افزایش نرخ بهره هزینه های نگهداری طلا به عنوان دارایی بدون بهره را افزایش می دهد و این امر سبب کاهش قیمت طلا می شود.
مارگارت یانگ، تحلیلگر بازار گفت: «تا پایان سال ما احتمالا شاهد سطوح پایین تر قیمت هستیم زیرا در مجموع سیاست های پولی به سوی انقباضی شدن حرکت می کند.»
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید