«آئروفلات»، خطوط هوایی روسیه و «ایربریج کارگو»، بزرگ ترین شرکت حمل و نقل هوایی این کشور از امروز، 16 آگوست، بر فراز حریم هوایی افغانستان پرواز نمی کنند.
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، یک منبع آگاه به خبرگزاری تاس گفت «آئروفلات»، خطوط هوایی روسیه و «ایربریج کارگو»، بزرگ ترین شرکت حمل و نقل هوایی این کشور تصمیم گرفتند از امروز، 16 آگوست، بر فراز حریم هوایی افغانستان پرواز نکنند.
این منبع آگاه افزود این دو شرکت هواپیمایی از صبح امروز در ارتباط با NOTAM  (اخطاریه به هوانیروز برای هشدار به خلبانان هواپیما در مورد خطرات احتمالی در طول مسیر پرواز یا در مکانی) تصمیم گرفتند تا بر فراز خاک افغانستان پرواز نکنند.
به گزارش فارس، به دنبال شدت گرفتن درگیری‌ها در افغانستان و تسلط نیروهای طالبان بر «کابل» و شهرهای مهم دیگر این کشور، شرکت هوایی «بریتیش ایرویز»  به خلبانان خود دستور داده است تا از حریم هوایی افغانستان به دلیل کاهش امنیت پرواز نکنند.(جزئیات بیشتر)
سخنگوی خطوط هوایی امارات متحده عربی، «فلای دبی» نیز اعلام کرد که پروازهای خود را به کابل، پایتخت افغانستان از روز دوشنبه متوقف می‌کند. سخنگوی شرکت مذکور گفت، پرواز برگشت از کابل به دوبی روز یکشنبه انجام  و پس از آن خدمات تا اطلاع بعدی متوقف می‌شود.
امروز نیز، پس از تصرف کابل توسط طالبان در کابل و هجوم مردم این شهر برای خروج از افغانستان، مسئولان فرودگاه کابل اعلام کردند که تمام پروازهای فرودگاه بین المللی حامد کرزی متوقف شده است. (جزئیات بیشتر)
انتهای پیام/
 
 

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید