به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، ایلان ماسک، مدیر اجرایی شرکت آمریکایی تسلا روز جمعه اعلام کرد که امیدوار است ماه اکتبر یا اندکی بعد از آن اولین خودروهای برقی در کارخانه بزرگ تسلا در گروئنهاید Gruenheide در نزدیکی برلین تولید شوند.
تسلا افتتاح کارخانه “گیگافکتوری” را تا اواخر سال 2021 عقب انداخته است و موانع بوروکراتیک آلمان را برای این موضوع مقصر می داند. این کارخانه همچنین به دلیل نگرانی های زیست محیطی با مقاومت مردم محلی روبرو شده است.
ماسک در بازدید از این کارخانه همراه با آرمین لاشت، نامزد حزب محافظه کار برای جانشینی آنگلا مرکل به عنوان صدراعظم آلمان، گفت: ما مشتاقانه منتظریم تا در صورت موفقیت و دریافت مجوز، ساخت اولین خودروها را در ماه اکتبر آغاز کنیم.
با این حال، آژانس محیط زیست در براندنبورگ هنوز مجوز نهایی را برای عملیات این کارخانه ارائه نکرده است و این به این معنی است که تاخیر بیشتر در راه اندازی این کارخانه حتی تا سال 2022 بعید نیست.
تسلا برای ساخت این کارخانه که تا حدی با منطقه حفاظت از آب آشامیدنی همپوشانی دارد و با یک مخزن منابع طبیعی هم مرز است، با مقاومت روبرو شده است.
ماسک در مورد نگرانی های مربوط به آب گفت: این منطقه آب زیادی دارد، به اطراف خود نگاه کنید. اینجا انگار همه جایش آب است.
وی با خنده پرسید: به نظر شما اینجا شبیه بیابان است؟ باران اینجا زیاد می بارد.
او بعداً در توئیتر خود از مردم محلی و جامعه آلمان برای بازدید از این کارخانه دعوت کرد.
انتهای پیام/
 

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید